Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wygrana akademików z Warszawy

PLS: Wygrana akademików z Warszawy

Pierwsze zwycięstwo w rywalizacji o 5. miejsce w PLS-ie odnieśli siatkarze AZS-u Politechnika Warszawska. Przed swoją publicznością pokonali oni dzisiaj Resovię Rzeszów 3:1.

Początek meczu drugiej fazy play-off pomiędzy AZS Politechniką Warszawską a Resovią Rzeszów zapowiadał ostrą walkę o zwycięstwo. Od akcji ze środka w wykonaniu Wojciecha Jurkiewicza zaczęli warszawianie, w odpowiedzi Łukasz Perłowski popisał się podobnym zagraniem (1:1). Dwa asy serwisowe Tomasza Józefackiego pozwoliły wyjść jego drużynie na prowadzenie 2:4. Ale zepsute serwisy w następnych akcjach spowodowały, że znów był remis (5:5). Stopniowo podopieczni trenera Edwarda Skorka wypracowywali coraz większą przewagę, po atakach Marka Siebecka zrobiło się 12:9 a po asie serwisowym Grzegorza Łomacza 18:13. Gospodarze nie potrafili jednak tego wykorzystać i to rzeszowianie cieszyli się ze zwycięstwa w tej partii 23:25.

W drugim secie po ataku Łukasza Perłowskiego ze środka i asie serwisowym Karela Kvasnićki goście wyszli na prowadzenie 0:2, ale zaraz potem popełnili dwa proste błędy i było 2:2. Przez większą cześć seta akademicy uciekali, a przeciwnicy ich gonili doprowadzając do kolejnych remisów. Dopiero skuteczny atak Antona Kulikowskiego a zaraz potem blok Tomasza Kowalczyka na Michale Kaczmarku w samej końcówce zadecydował, że ze zwycięstwa 25:23 w tej partii cieszyli się gospodarze.

Trzecia odsłona meczu miała zupełnie inny przebieg niż dwie poprzednie. Dość szybko Politechnika wyszła na prowadzenie (5:2).Rzeszowianie nie mogli znaleźć sposobu na świetnie dzisiaj funkcjonujący warszawski blok, w dodatku popełnili kilka własnych błędów, nie dziwne więc że na drugą przerwę techniczną „Inżynierowie” schodzili prowadząc ośmioma punktami. Coś się jednak w tej dobrze funkcjonującej maszynce zacięło i akademicy stracili cztery punkty w jednym ustawieniu (17:12). Nie przeszkodziło im to jednak wygrać tej partii 25:21.

Czwarty set zawodnicy z Rzeszowa będą pewnie chcieli jak najszybciej wymazać z pamięci. Zaczęli bardzo dobrze, głównie dzięki skutecznej grze środkiem, zdecydowanie prowadzili (10:14, 13:19) i wszystko wskazywało na to, że spotkanie rozstrzygnie dopiero tie-break. Jednak gospodarze obudzili się z zimowego snu, w którym trwali od początku tego seta i zaczęli odrabiać straty. Gdy przy stanie 18:21 na zagrywkę wszedł Piotr Szulc, to zszedł dopiero przy piłce meczowej (24:22) dla swojego zespołu. W bloku szalał Wojciech Jurkiewicz, a w ataku ręki nie wstrzymywali jego koledzy. Zasłużenie wygrali więc tę partię 25:22 i cały mecz 3:1.

J.W. Construction AZS PW – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

(23:25, 25:23, 25:21, 25:22)

Składy drużyn:

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska: Tomasz Kowalczyk, Pavel Chudik, Wojciech Jurkiewicz, Mark Siebeck, Anton Kulikovsky, Piotr Szulc, Tomasz Drzyzga (L) oraz Radosław Maciejewicz, Marcin Malicki, Grzegorz Łomacz

Asseco Resovia Rzeszów: Grzegorz Pilarz, Michał Kaczmarek, Wojciech Gradowski Tomasz Józefacki, Łukasz Perłowski, Piotr Łuka, Dusan Kubica (L) oraz Tomasz Kusior Sławomir Szczygieł, Karel Kvasnićka