Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Maciej Krzywiecki postawił na siatkówkę

Maciej Krzywiecki postawił na siatkówkę

Maciej Krzywiecki zaczynał od pływania. Jednak w piątej klasie szkoły podstawowej postawił na siatkówkę i decyzji nie żałuje. 17-letni zawodnik GTPS-u Gorzów, zdobył z reprezentacją Polski srebrny medal mistrzostw Europy kadetów.

Chłopak ma charakter. Dużo osiągnie – mówi jego pierwszy trener Jan Walczak. Maciek grał na pozycji przyjmującego, ale na boisku miał o wiele więcej obowiązków. Był bowiem kapitanem drużyny. – Ma odpowiednie cechy, aby kierować zespołem. Nigdy nie lubił przegrywać. Zawsze walczył do końca – dodaje Walczak.

Mistrzostwa Europy kadetów odbyły się w Austrii. Polacy grali w grupie z Łotwą i Belgią. Łotwę pokonali 3:0, lecz z Belgami byli lepsi tylko w jednym secie. Dlatego awansowali z drugiego miejsca i już w ćwierćfinale trafili na faworyzowanych Niemców. Jednak nasi siatkarze nie przestraszyli się opinii przeciwników i pokonali ich 3:2. W finale ich rywalami byli Francuzi.Mimo porażki w finale, nikt w ekipie się nie smucił. – Naszym celem był medal. Choć towarzyszył nam stres, bo w końcu broniliśmy tytułu, który dwa lata temu wywalczyli nasi starsi koledzy. Założenia więc spełniliśmy, drugie miejsce to dobry wynik – dodaje Maciek.

Gorzowianin jest zawodnikiem GTPS-u, lecz w rozgrywkach pierwszej ligi występował w barwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, w której się uczy. Propozycję kontynuowania w niej nauki dostał w trzeciej klasie gimnazjum, będąc już kadrowiczem. Jednak wpierw musiał przejść selekcję. Z 1.000 chętnych do jego klasy dostało się 12 osób…

W SMS-ie uczę się drugi rok. Moi koledzy to reprezentanci Polski. W szkole mamy świetne warunki: obozy, sprzęt, odpowiednie obiekty, wyżywienie. Do tego jest indywidualny tok nauczania – mówi gorzowianin, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Szkole Podstawowej nr 17.

Maciek od początku był dynamiczny i bojowy – dodaje Walczak. – Trafił do grupy zdolnych chłopców, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski młodzików. Jednak to on był jej motorem napędowym. Zawsze trenował na całego, nigdy nie odpuszczał. I dziś są tego wyniki.

Wicemistrz Europy pochodzi ze sportowej rodziny. Mama Beata grała w koszykówkę, tata Andrzej w siatkówkę. W ślady ojca poszli on i brat Konrad (także uczy się w Spale). Tomasz, brat bliźniak Maćka, to pływak. Ćwiczy w Szczecinie, a jego największym sukcesem jest brąz mistrzostw Polski na 400 m stylem zmiennym.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved