Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Komentarze po meczu BKS-u Aluprof z Farmutilem Piła

Komentarze po meczu BKS-u Aluprof z Farmutilem Piła

Zagrałyśmy bardzo słabo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła - tak komentowała porażkę w półfinale Pucharu Polski z BKSem Aluprof Bielsko-Biała kapitan Farmutilu Piła Agnieszka Kosmatka.

Jerzy Matlak (trener PTPS Farmutil Piła) – W tym meczu zwyciężył zespół, który grał dużo lepiej niż my. Nie ma się co tu w szczegóły wdawać. Siatkarki z Bielska-Białej wygrały zasłużenie, realizowały wszystkie swoje założenia przedmeczowe, z kolei my ich nie realizowaliśmy, dlatego dziś był taki, a nie inny wynik.

Wiktor Krebok (trener BKS Aluprof Bielsko-Biała) – Moje dziewczyny po ciężkiej pracy jaką im zaaplikowałem, zaczynają grać to, czego od nich wymagałem. Nie ukrywam, że bardzo baliśmy się zespołu trenera Matlaka, gdyż bardzo ciężko się z nimi gra. Byłem przekonany, że dziś po raz kolejny będziemy się męczyć w tie-breaku, jednak udało się nam wygrać w trzech setach. Z tego powodu bardzo się cieszę, składając gratulację na ręce Kasi (Jaszewskiej, kapitan zespołu – przyp. red.) Bardzo bałem się, że trudów tego spotkania nie wytrzyma Ania Podolec, w tym meczu był taki moment, w którym traciła oddech. Pozwoliłem jej odpocząć, następnie ponownie weszła na boisko i wygraliśmy i jutro w finale zagramy z Winiarami.

Agnieszka Kosmatka (kapitan PTPS Farmutil Piła) – Serdecznie gratuluję zespołowi z Bielska bardzo dobrej postawy w tym meczu. Nasz zespól stawiał opór tylko w pierwszym secie. Zagrałyśmy bardzo słabo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zrezygnowałyśmy z mocnej zagrywki, która w założeniach miała nam ułatwić grę. Niestety… nie zrealizowałyśmy tego, zagrałyśmy bardzo słabe spotkanie, stad taki wynik.

Katarzyna Jaszewska (kapitan BKS Aluprof Bielsko-Biała) – W ten mecz włożyłyśmy bardzo dużo serca. Podeszłyśmy do tego spotkania podejść z ogromną determinacją. Powiedziałyśmy sobie w szatni, że naszym marzenie jest zagrać w finale i że zrobimy wszystko aby w tym finale się znaleźć. Cieszę się, że tak się stało… Czekamy na jutrzejszy finał.

Jolanta Studzienna (środkowa BKS Aluprof Bielsko-Biała) – Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa . W tym meczu popełniłyśmy zdecydowanie mniej błędów własnych niż przeciwnik, bardzo dobrze grałyśmy w kontrach i w ataku z przycięcia, to pozwoliło nam wygrać to spotkanie.

Edyta Kucharska (środkowa BKS Aluprof Bielsko-Biała) – Jestem bardzo szczęśliwa, że awansowałyśmy do finału małym nakładem sił… no może nie do końca, ale chodzi mi o to, że dziś były trzy sety a nie pięć tak jak wczoraj. O naszym sukcesie zadecydowała pełna koncentracja, od początku do końca konsekwentnie realizowaliśmy założoną taktykę. Myślę, że na naszą postawę miał wpływ także wczorajszy mecz. Powinniśmy go rozstrzygnąć w trzech setach, zakończyło się na pięciu. Dzisiaj trzecia odsłona była dla nas jakby pierwszym setem. Potraktowałyśmy ją tak jakby był to początek całego meczu. Wierzyłyśmy w możliwość zwycięstwa 3:0. To jest tylko sport i wszystko może się zdarzyć. Świetnie, że udało nam się awansować do finału na własnym terenie, przed własną publicznością. Jak to się mówi „do trzech razy sztuka”. Dwa razy nie udało mi się zdobyć Pucharu z Kaliszem, mam nadzieję, że z BKS-em się wreszcie powiedzie.

Magdalena Śliwa (rozgrywająca Wisły i II trener reprezentacji) – Wydaje mi się, że mógł się podobać, ze względu na wysoki poziom. Natomiast ostatni mecz był bardzo dobry w wykonaniu BKS-u. Paulina Maj, która nie „wpuściła” żadnej piłki, mogła się bardzo podobać. Szczerze mówiąc, spodziewałam się większej walki, pięciosetowych spotkań. Ale dziewczyny wyszły tak skoncentrowane, żeby szybko wygrać i nie stracić niepotrzebnie sił. Ciężko powiedzieć, kto wygra, ale to są dwie bardzo dobre drużyny i jutro żwycięży ten, kto będzie bardziej odporny psychicznie. Grałam w BKS-ie, znam ten klub i mam do niego większy sentyment. Kalisz, z kolei jest liderem w lidze, więc to przemawia za siłą Kalisza. Będzie walka, ale nie wiem, kto wygra.

źródło: Strefa Siatkówki