Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trefl Gdańsk o awans walczy z Wałbrzychem

II liga: Trefl Gdańsk o awans walczy z Wałbrzychem

Trefl Gdańsk zagra z Juventurem Wałbrzych o awans do I ligi. Ekipa trenera Prusa pokonała po raz trzeci 3:0 KKS Kozienice. Trzeci triumf odnieśli też siatkarze z Wałbrzycha.

W Kozienicach nie obyło się bez strachu. W drugim secie gospodarze mieli piłkę setową przy stanie 24:22. Doskonała gra i trzy kolejne bloki pozwoliło Treflowi Gdańsk wyjść obronną ręką z opresji. Zwycięski punkt atakiem zdobył dla żółto-zielonych Wojciech Szczurowski.

W połowie ostatniego seta po obu stronach siatki pojawili się zmiennicy, a gdańszczanie byli już myślami przy meczu z Juventurem. Trener Rafał Prus zadecydował, że tuż po przyjeździe jego podopieczni rozpoczynają przygotowania do najważniejszych meczów w sezonie. Siatkarze Trefla nie mogą liczyć na wolne nawet w długi weekend.

Pierwsze mecze o awans (seria do 3 zwycięstw) odbędą się 5 i 6 maja w Wałbrzychu.

KKS Kozienice – Trefl Gdańsk 0:3

(14:25, 24:26, 18:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Trefla

Awans: Trefl Gdańsk