Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Winiary Kalisz w półfinale Pucharu Polski

PP: Winiary Kalisz w półfinale Pucharu Polski

Winiary Kalisz, faworyt pierwszego ćwierćfinału Pucharu Polski kobiet nie zawiódł. Zespół prowadzony przez Igora Prielożnego dość łatwo pokonał Dialog Gwardię Wrocław 3:0.

W pierwszym secie kaliszanki szybko osiągnęły dwupunktowe prowadzenie, jednak po błędzie Matuszkovej, bloku Szkudlarek na Woźniakowskiej, „gwardzistkom” udało się doprowadzić do wyrównania. Po pierwszej przerwie technicznej, dwa błędy w ataku popełniła Barańska i przy stanie 12:9 dla Dialog Gwardii trener Igor Prielożny zmuszony został poprosić o czas. Krótka reprymenda słowackiego szkoleniowca przyniosła zamierzony efekt. Po atakach Matuszkovej, i Barańskiej Winiary ponownie wyszły na prowadzenie (13:12). Od tego momentu gra na boisku bardzo się wyrównała. Dopiero po asie serwisowym Barańskiej (16:14) siatkarki z Kalisza osiągnęły dwupunktowe prowadzenie. Jednak po ataku ze środka kapitan wrocławianek, Katarzyny Mroczkowskiej na tablicy ponownie był remis (17:17). Dzięki skutecznym atakom Barańskiej i Woźniakiowskiej, podopieczne Igora Prielożnego ponownie odskoczyły swoim rywalkom na kilka punktów. Chwila rozluźniania w kaliskich szeregach i ze stanu 22:17 nagle zrobiło się 22:20. Słowak ponownie był zmuszony poprosić o przerwę. Końcówka seta należała do Winiar, które nie oddały już zwycięstwa, wygrywając pierwszą partię 25:20.

Drugi set od początku toczył się pod dyktando zespołu prowadzonego przez Rafała Błaszczyka (6:4, 8:5). W zespole z Kalisza ciężar gry wzięła na siebie Anna Woźniakowska, która po trzech atakach ze skrzydła doprowadziła do wyrównania (8:8). Od tego stanu gra ponownie się wyrównała (9:9, 11:11). Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć wyraźnej przewagi. Dopiero po akcjach Dziękiewicz i Woźniakowskiej oraz błędzie w ataku Koprowskiej Winiary odskoczył na 17:14. Gwardzistki po raz kolejny pokazały charakter doprowadzając do wyrównania (20:20). Jednak i tym razem w końcówce lepsze okazały się siatkarki Igora Prielożnego. Zmęczone wrocławianki zaczęły popełniać błędy. W ataku nie do zatrzymania była Barańska i Winiary wygrały drugiego seta 25:22.

Trzecia partia to już absolutna dominacja zespołu z Kalisza. Winiary rozpoczęły tego seta od wysokiego c (6:2), stopniowo powiększając swoją przewagę (12:6, 21:8). Gwardia nie dysponowała już tak mocną zagrywką, dzięki czemu Magdalena Godos mogła rozgrywać szybkie piłki na skrzydła. Ani przez moment niezagrożone siatkarki z Wielkopolski do końca grały siatkówkę na wysokim poziomie, wygrywając tego seta 25:14 a całe spotkanie 3:0.