Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ryszard Litwin: Ważne, że się ich nie przestraszyliśmy

Ryszard Litwin: Ważne, że się ich nie przestraszyliśmy

fot. archiwum

Siatkarki Wisły Kraków już za kilka dni, po ponad miesięcznej przerwie, powrócą na ligowe parkiety i meczami przeciwko Piastowi Szczecin rozpoczną decydującą walkę o awans do LSK. Wczoraj grały sparing z Winiarami Kalisz.

Jednym z etapów przygotowań do tych spotkań był dzisiejszy mecz towarzyski z Winiarami Kalisz, który Wiślaczki zremisowały 2:2. Poniżej prezentujemy Państwu opinie trenera krakowskiego zespołu na temat dzisiejszego meczu oraz szans Kaliszanek w zbliżającym się Pucharze Polski.

 

We wczorajszym meczu przeciwko zespołowi z Kalisza czyli najlepszej drużynie rundy zasadniczej LSK, podopieczne trenera Ryszarda Litwina zdołały wygrać dwa sety co ucieszyło szkoleniowca Wisły jednak po spotkaniu nie był on bezkrytyczny wobec swoich zawodniczek. – Na pewno Winiary po podróży nie grały tak jak powinny zagrać ale z drugiej strony ważne, że się ich nie przestraszyliśmy, tego, że to jest klasowy zespół, i że zagraliśmy w niektórych momentach to co normalnie powinniśmy grać. Mam też jednak trochę pretensji o takie proste błędy, które niestety nam się przydarzyły ale one z kolei rekompensowane były naprawdę ładnymi akcjami bo kilka takich ładnych akcji było i w ataku i w obronie – powiedział trener Wisły. 

Zespół z Kalisza przyjechał do Krakowa tuż przed występem w Pucharze Polski, który rozegrany zostanie już w najbliższy weekend. Dla bardzo wielu ekspertów to właśnie podopieczne Igora Prielożnego są głównymi faworytkami do zdobycia tego prestiżowego trofeum, podobnie myśli także Ryszard Litwin choć dodaje, że: – u siebie bardzo groźne będzie też Bielsko. Wydaje mi się, że jeśli one się nie spalą to u siebie na pewno mogą mieć jakiś handicap.

 

A jak wyglądają najbliższe plany krakowskiego zespołu? – Cały czas gramy. Dzisiaj graliśmy z Kaliszem a w piątek i w sobotę gramy z SMS-em. Przyszły tydzień natomiast przebiegać będzie już według takiego tygodniowego mikrocyklu i będziemy przygotowywać się do meczów, który będą w piątek i w sobotę (27 i 28.04 – przyp. redakcji) a nie w sobotę i niedzielę bo Piast poprosił nas o przesunięcie tego meczu o jeden dzień. Tak, że w przyszłym tygodniu nie planujemy już żadnego sparingu tylko normalnym cyklem będziemy spokojnie się przygotowywać do tych dwóch meczów – powiedział Ryszard Litwin.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved