Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Delecta bliższa utrzymania w PLS

PLS: Delecta bliższa utrzymania w PLS

Bydgoska Delecta potrzebowała tylko trzech setów, aby pokonać Gwardię Wrocław w pierwszym meczu o miejsca 9 - 10 Polskiej Ligi Siatkówki. Kolejne spotkanie tych dwóch drużyn już 28. kwietnia we Wrocławiu.

Nerwowo było tylko na początku meczu. Potem bydgoszczanie dawali już z coraz większym spokojem lekcję siatkówki wrocławskiej Gwardii

Delecta prowadzi więc 1:0 w rywalizacji o dziewiąte miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki i prawo do barażu z drugim zespołem I ligi. – Z pełnym zaangażowaniem i koncentracją, jak dzisiaj, podejdziemy do drugiego meczu we Wrocławiu – mówi najlepszy wczoraj na boisku Krzysztof Janczak.

Mecz był wyrównany tylko do połowy pierwszego seta. W tym czasie bydgoszczanie mieli kłopoty ze skończeniem swych ataków. Piłki odbijały się od rąk blokujących Gwardii, która wyprowadzała kontrataki. Dlatego było 6:8 na początku spotkania i potem jeszcze 11:12. – Wtedy wyszedł na zagrywkę Stasiu Pieczonka i pociągnął nas do przodu – mówi Janczak. Zagrywka była wczoraj silnym punktem Delekty. Punkty zdobywali Pieczonka i potężnie serwujący Janczak.

Bydgoszczanie grali dobrze, a ich rywale popełniali mnóstwo błędów i sami sobie robili krzywdę. W drugim secie było 22:22, a ostatnie trzy punkty podarowali nam gwardziści. W siatkę zagrał Bartosz Janeczek, potem ten sam zawodnik zaatakował w aut, w końcu Martin Sopko dotknął siatki. Takim samym błędem zakończył się też najmniej emocjonujący set trzeci. – Zagraliśmy dziś naprawdę dobrze – podsumował Janczak, a trener Gwardii Maciej Jarosz kazał swoim zawodnikom od razu po zakończeniu meczu iść do szatni – Zwykle jest rozciąganie, ale oni po takim meczu nie ma po czym się rozciągać – stwierdził szkoleniowiec gości

Wiesław Popik (trener Delekty): Nerwy odgrywały dziś wielką rolę. My mieliśmy lepiej, bo graliśmy we własnej hali, ale za tydzień będzie odwrotnie. Do stanu 14:12 w pierwszym secie, właśnie z powodu nerwowej atmosfery, graliśmy słabo w ataku. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba wygrać w sumie cztery mecze, więc droga jeszcze daleka.

BKSCh Delecta Bydgoszcz– EnergiaPro Gwardia Wrocław 3:0

(25:18; 25:22; 25:20)

Delecta: Hoffmann, Grant, Pieczonka, Janczak, Nowik, Kocik, Kwasowski (libero) oraz Kacprzak, Knasiecki, Olichwer

Gwardia: Sramek, Krupnik, Janeczek, Sopko, Januszkiewicz, Marciniak, Ciesielski (libero) oraz Szymczak, Dutkiewicz, Gulczyński, Jarząbski