Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Łańcucianki zdegradowane!

I liga kobiet: Łańcucianki zdegradowane!

Po dwóch sezonach występów w pierwszej lidze, siatkarki UMKS-u Łańcut zostały zdegradowane. Przesądziła porażka we wczorajszym meczu w Policach z Chemikiem. Wygrywający zostawał w pierwszej lidze, przegrywający spadał do drugiej.

20 minut przed meczem kontuzji nabawiła się Katarzyna Ciesielska, rozgrywająca Chemika i została odwieziona do szpitala.

Same sobie winne

Gospodynie, które w niedzielę urwały się ze stryczka w Łańcucie, nie załamały się. To jednak zawodniczki UMKS-u same sobie winne, że przegrały dwa pierwsze sety. W pierwszym prowadziły 23:20 i 24:22, ale dały sobie wyrwać zwycięstwo. Nie po raz pierwszy nie miał, kto postawić kropki nad „i”.

Jeszcze bardziej żal drugiej partii. Nasz zespół przeważał w niej 18:10 i skapitulował. Na zagrywkę weszła Ewa Kwiatkowska i zmniejszyła dystans do 17:18. Resztę odrobiły jej koleżanki. W trzeciej odsłonie od początku do końca przeważał zespół gości. W czwartej i niestety ostatniej, Kwiatkowska znów dała się przyjezdnym we znaki zagrywką. Chemik uciekał (4:1, 6:1, 8:2), a z UMKS-u uciekała wiara.

Trener kupił bilety

Nie byliśmy gorszym zespołem od Chemika, ale mieliśmy od rywalek zdecydowanie mniej szczęścia – komentował trener Roman Murdza , który założył za klub pieniądze na bilety kolejowe do Szczecina.

Nikt się nie spodziewał, że spadniemy, bo przynajmniej teoretycznie mieliśmy najmocniejszy zespół od kilku lat, który wygrywał z zespołami z czołówki. Zabrakło do utrzymania 4-5 punktów. Siatkówka jest w Łańcucie od 30 lat, jest baza sportowa, zaplecze i na pewno ta dyscyplina zostanie utrzymana – podkreślał Jerzy Hałka , wiceprezes UMKS-u.

CHEMIK POLICE – UMKS ŁAŃCUT 3:1

(26:24, 25:23, 20:25, 25:15)

W play-off 3-2 dla Chemika, który utrzymał się w I lidze.

Składy:

CHEMIK : Pazderska, Dąbrowska, Kwiatkowska, Raczyńska, Król, Bryczkowska, Kuchczyńska (libero) oraz Wysocka, Matusz, Furmanek, Staszak-Staszków

UMKS : Bartnicka, Plebanek, Warzocha, Rauch, Seta, Pusz, Dobosz (libero) oraz Bryjka, Baran