Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ćwierćfinały play-off we włoskiej Serie A mężczyzn

Ćwierćfinały play-off we włoskiej Serie A mężczyzn

W środę odbyły się dwa spotkania ćwierćfinałowe w Serie A mężczyzn. Zmierzyły się w nich Itas Diatec Trentino z Bre Banca Lannutti Cuneo oraz Cimone Modena z Copra Berni Piacenza.

Bliski awansu do półfinału Serie A był, wraz ze swym zespołem, Michał Winiarski, który po zaciętym spotkaniu musiał uznać wyższość Brebanca Lannutti Cuneo.

Zawodnicy Cuneo prowadzili w partii pierwszej od samego początku. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z trzypunktowym prowadzeniem, na kolejną z dwupunktowym. W końcówce nie potrafili jednak odrobić strat i przegrali 25:20. Set drugi to wyrównana walka obu zespołów, w której przez cały czas minimalnie lepsi byli zawodnicy Cuneo. W końcówce, dzięki dwóm trudnym zagrywkom Winiarskiego, Trento doprowadziło do remisu. Podopieczni trenera Lattariego nie zdołali jednak wygrać i ponownie musieli uznać wyższość przeciwnika. W trzecim secie zawodnicy Trento grali z „nożem na gardle”. Szybko objęli prowadzenie 8:4, które utrzymywali przez niemal całego seta. Przy stanie 21:17 w polu zagrywki pojawił się Giba, który zszedł z niego dopiero przy prowadzeniu jego zespołu 22:21. Rozpoczęła się nerwowa gra na przewagi, w której lepsi okazali się być zawodnicy Trento, zwyciężając 38:36. Podopieczni trenera Radamesha Lattariego poszli za ciosem. W partii czwartej ani na chwile ich wygrana nie była zagrożona. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc dwoma punktami, na kolejną pięcioma. Ostatecznie zwyciężyli 25:19. Wydawać mogłoby się, że wysoka wygrana doda sił zawodnikom Trento. Stało się jednak inaczej. Podopieczni trenera Lattariego źle rozpoczęli seta (5:2). Strat nie udało się odrobić, zwłaszcza dzięki świetnym zagrywkom Giby. Końcówka seta należała do zawodników Cuneo, którzy pewnie zwyciężyli w nim 15:8.Całe spotkanie w zespole Diatec Itas Trentino rozegrał Michał Winiarski. Pomimo porażki zespołu, Polak może być zadowolony ze swojej postawy. Zagrywkę przyjmował ze skutecznością 73% (w tym 58% przyjęcia idealnego), a 54% jego ataków kończyło się zdobyciem punktu. Łącznie Winiarski zapisał na koncie 16 „oczek” – 15 po ataku, 1 blokiem.

MVP spotkania wybrano Igora Omrcena.

Itas Diatec Trentino-Bre Banca Lannutti Cuneo 2-3

(20-25, 24-26, 38-36, 25-19, 8-15)

ITAS DIATEC TRENTINO: Heller 8, Nascimento 21, Winiarski 16, Hübner 16, Meoni 4, Gallotta 13, Bari (L); Nemec, Mescoli oraz Mlyakov.

BRE BANCA LANNUTTI: Giba 15, Riad 12, Lasko 9, Wijsmans 18, Omrcen 20, Coscione 2, Vergnaghi (L); Oro 7, Rigoni oraz Abbadi

Stan rywalizacji w play-off: Itas Diatec Trentino – Bre Banca Lannutti Cuneo 1:1 (Kolejny mecz: 22.04)


Zawodnicy Modeny, jeśli chcieli marzyć o awansie do półfinału Serie A, musieli wygrać z Copra Berni Piacenza.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki obu zespołów. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy Piacenzy schodzili prowadząc 8:7, na kolejnej przewaga wynosiła już cztery punkty. W końcówce seta zawodnicy Modeny nie zdołali jednak odrobić strat i przegrali 25:20. W kolejnym secie podopieczni trenera Bagnolliego prowadzili przez całą partię. Początkowo ich przewaga wynosiła cztery punkty (8:4), ale później zdołali ją powiększyć siedmiu, ostatecznie zwyciężając 25:17. Wynik zmobilizował oba zespoły do lepszej gry. Już od pierwszych piłek trwała wyrównana walka obu drużyn, ale żadna z nich nie potrafiła zdobyć choćby kilku punktów przewagi. Ostatecznie lepsi w tym secie okazali się być zawodnicy Copra Berni Piacenza, którzy zwyciężyli 27:25. Partia czwarta to ponownie zacięta walka obu zespołów. Jednakże tym razem od połowy seta na kilkupunktowe prowadzenie wyszli zawodnicy Piacenzy (19:16). W końcówce Modena zdołała zbliżyć się na kilka punktów, ale nie była w stanie zwyciężyć, przegrywając ponownie 27:25.

MVP spotkania Leonel Marshall.

Cimone Modena – Copra Berni Piacenza 1:3

(21:25, 25:17, 25:27, 25:27)

Składy zespołów:

Copra Piacenza: Marshall 22, Grbic 3, Santos Dutra (L), Zlatanov 20, Simeonov 1, Cozzi 6, Bovolenta 4

Cimone Modena: Rak , Marques Fonteles 17, Cardona 12, Sartoretti 14, Giombini, Nalbert, Giani 6, Bellini, Endres 18, Garcia 1, Casoli (L)

Stan rywalizacji w play-off: Copra Piacenza – Cimone Modena 2:0 (awans Copra Piacenza)

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved