Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Test z faworytem do Mistrzostwa Polski

Test z faworytem do Mistrzostwa Polski

fot. archiwum

Siatkarki Wisły Enion bezapelacyjnie okazały się najlepsze w rundzie zasadniczej zmagań w pierwszej lidze i w związku z tym zafundowano im... blisko miesięczną przerwę.

Moment zakończenia zmagań ligowych do "wejścia" w play off o ekstraklasową promocję dzieli równy miesiąc czasu. Tak zadecydowali spece od ustalania kalendarza spotkań i zapewne są z siebie wielce zadowoleni.

 

Jednakże krakowskie siatkarki już jakby mniej, a trener Ryszard Litwin dużo wcześniej sygnalizował, że tak długa przerwa dezorganizuje pracę treningową i przed play off formę trzeba budować jakby od nowa. 

Jednym z elementów tej budowy są gry kontrolne. I właśnie dziś, w wiślackiej hali, siatkarki "Białej Gwiazdy" zmierzą się towarzysko z Winiarami Kalisz; początek meczu o godz. 16, wstęp na zawody będzie wolny.

 

Halę mamy do dyspozycji przez dwie godziny. Czyli umówiliśmy się na rozegranie czterech setów. Dla nas powinien to być szalenie wartościowy sprawdzian, przede wszystkim ze względu na klasę rywalek – powiedział trener Ryszard Litwin .

 

Rzeczywiście, Winiary jawią się jako bezprzecznie najlepszy aktualnie polski zespół i główny kandydat do wywalczenia mistrzowskiego berła. Odnośnie zaś wiślaczek, to w półfinale play off (do 3 zwycięstw) zmierzą się z Piastem Szczecin. W Krakowie mecze 28 i 29 bm, w Szczecinie 5 maja i… miejmy nadzieję, że to wystarczy.

źródło: Gazeta Krakowska, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved