Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ostatnie przygotowania Dialogu Gwardii do baraży LSK

Ostatnie przygotowania Dialogu Gwardii do baraży LSK

Siatkarki Dialogu Gwardii już w piątek z Winiarami Kalisz zaczną udział w Pucharze Polski. Dla wrocławianek te zawody to ostatni etap przygotowań do barażów o utrzymanie się w LSK.

Dialog Gwardia Wrocław i lider LSK, po rundzie zasadniczej, Winiary Kalisz rozpoczną zmagania o Puchar Polski w siatkówce kobiet. Wrocławianki wywalczyły udział w tym prestiżowym turnieju jeszcze w roku 2006, a wtedy w grupie grały m. in. z zespołem z Kalisza.

Finał Pucharu Polski dla Dialogu Gwardii to przede wszystkim sprawdzian aktualnej formy motorycznej zespołu oraz kontroli umiejętności realizacji założeń taktycznych przed niezwykle ważnymi grami barażowymi z AZS Białystok.Na Puchar Polski wyjeżdżamy już w czwartek, „po drodze” zmierzymy się jeszcze w Sosnowcu z reprezentacją juniorek, która przygotowuje się do kwalifikacji młodzieżowych MŚ. Potem już wizyta w Bielsku-Białej i mecz z Winiarami, na które trafiłyśmy w pierwszym spotkaniu. Kaliszanki to niezwykle mocny zespół, więc poćwiczymy nasze założenia i być może coś „ugramy”, choć o to będzie niezwykle ciężko, każdy set na naszą korzyść to byłby duży dopływ optymizmu dla naszej młodej drużyny. Przygotowania przed barażami idą w dobrym kierunku, czujemy dopływ energii i olbrzymią chęć wyjścia zwycięsko z tej trudnej potyczki – powiedziała Agnieszka Jagiełło, libero Dialogu Gwardii.

W Bielsku-Białej nie zobaczymy w zespole Dialogu Bogusi Barańskiej i Anny Wiśniewskiej, które są chore. Pierwsza z wrocławianek – uzdolniona przyjmująca – niedawno borykała się z kontuzją barku, teraz niestety również nie będzie mogła wziąć udziału w grze. Anna Wiśniewska miała także wcześniej w sezonie kłopoty ze zdrowiem, w Bielsku-Białej nie wspomoże swego zespołu swoimi ożywiającymi wejściami na boisko. Niemniej jednak pozostałe zawodniczki mają swoje zadania do zrealizowania, bo do baraży pozostało już niewiele czasu.

Mecz z Winiarami został wpisany do przygotowań do spotkań barażowych z Białymstokiem. Naszym zadaniem w piątek w Bielsku-Białej jest pokazać się z dobrej strony, nabrać biegłości w poczynaniach na polu gry, realizować zadania taktyczne w warunkach meczowych. Wysoki i dobrze ustawiany blok kaliszanek to spore wyzwanie dla gracza na mojej pozycji (Paulina Gomułka jest atakującą – red.) więc będę miała szanse spróbować swoich sił w trudnych sytuacjach. Natomiast, na pewno zaczynamy już myśleć o barażach, na nich głównie się koncentrujemy, są to mecze dość stresujące, ale jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że to Dialog Gwardia wyjdzie zwycięsko z tej potyczki – powiedziała Paulina Gomułka, atakująca Dialogu Gwardii Wrocław.

Dla Dialogu Gwardii piątkowa potyczka w PP to kolejny krok w przygotowaniach do baraży, krok bardzo ważny, bo postawiony na drodze prestiżowych rozgrywek siatkarskich. Pozytywnym akcentem dla wrocławianek jest to, że ich bezpośredni rywal w barażach, AZS Białystok nie ma okazji do rywalizacji w tak szacownym gronie, zespół z Podlasia odpadł bowiem w rozgrywkach grupowych. Czy sposób przygotowań wybrany przez Dialog Gwardię jest lepszy od planów AZS Pronar Białystok? Dowiemy się już niebawem, póki co, cieszmy się zbliżającymi się emocjami w Bielsku –Białej.

Dialog Gwardia – Winiary Kalisz

piątek, g. 11.00, Bielsko-Biała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved