Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadrowicze powinni pamiętać, że reprezentantami są zawsze

Kadrowicze powinni pamiętać, że reprezentantami są zawsze

Raul Lozano w czwartek przyleciał do Polski, po to by obejrzeć na żywo spotkania Pucharu Polski. Jego osoba wzbudziła ogromne zainteresowanie kibiców, którzy czaili się za jego plecami w nadziei na autograf. Argentyński selekcjoner dzielnie wywiązywał się także i z tego zadania.

Lozano wziął także udział w specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej i odpowiedział na wiele pytań.

Czy prezesi klubowi, z którymi spotkał się pan kilka dni temu, oponowali przy ustalaniu kalendarza na najbliższe miesiące?Przeciwko moim propozycjom i kalendarzowi nie padło żadne słowo sprzeciwu. Powiem więcej, kalendarz, który w tej chwili był prezentowany jest taki, o jaki prosiłem w kwietniu ubiegłego roku przy okazji rozmów na temat kalendarza 2006. Żadnych zmian nie ma. Również propozycja rozgrywek w przyszłym sezonie ze strony Polskiej Ligi Siatkówki praktycznie pokrywa się z tym, co zaproponowałem. Do uzgodnienia pozostaje kwestia tylko jednego meczu, jednego weekendu. Na pewno nie będzie z tego powodu problemów. Ze strony reprezentacji mogę obiecać pełne respektowanie tego, co ustaliliśmy.

Sprawa Mariusza Wlazłego jest już definitywnie zakończona?

Spotkam się z Mariuszem i porozmawiam z nim jeszcze. Z mojej strony wszystko zostało wyjaśnione, być może pewne rzeczy zostały błędnie zinterpretowane. Gdy Mariusz spojrzał na sprawę jeszcze raz, przeprosił, więc ta kwestia jest już zamknięta.

Który z meczów w Pucharze Polski najbardziej się panu podobał?

Szczególnie podobał mi się drugi mecz półfinałowy między Częstochową a Olsztynem. Jego poziom był niezwykle wysoki i zespoły utrzymywały go od początku do końca. Jeśli chodzi o Jastrzębie to dobrze grało ze Skrą tylko przez dwa pierwsze sety, później już nie.

Jak ocenia pan formę kadrowiczów?

Nie jestem zaskoczony formą swoich zawodników. Już teraz są w dobrej kondycji fizycznej, ale cieszę się przede wszystkim z tego, że nie ma w zespołach żadnych kontuzji. Tegoroczna Liga Światowa będzie dla nas inna, bo nie będzie czasu by popracować na zgrupowaniu. Dlatego ważne jest by zawodnicy przyjechali na pierwsze spotkanie bezpośrednio przed LŚ bez urazów. W przeciwnym przypadku byłyby problemy.

Nie jest pan rozczarowany postawą siatkarzy z Jastrzębia?

Zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Jeżeli chodzi o Grzegorza Szymańskiego to w tej chwili jest w bardzo wysokiej formie. Jeżeli ktokolwiek miałby mnie martwić w zespole Jastrzębia to na pewno nie on. Jednak inna rzecz niepokoi mnie bardziej.

Jaka?

Uważam że zawodnicy powinni być bardziej inteligentni i umieć sobie radzić z presją, jaka towarzyszy ich grze, niezależnie od tego czy grają w reprezentacji czy też w klubie. I to bynajmniej nie jest tylko kwestia Szymańskiego. Wszyscy muszą pamiętać, że reprezentantami nie są tylko w okresie letnim, gdy jest sezon reprezentacyjny, ale także wtedy, gdy grają w klubie. Podczas meczów ligowych muszą zachowywać się tak jak na zawodników kadry narodowej przystało, zarówno na boisku, jak i poza nim. Na nich patrzą przecież młodzi ludzie, także ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w siatkówce. Reprezentanci są dla nich wzorem.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved