Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Atmosfera będzie wspaniała

Paweł Rusek: Atmosfera będzie wspaniała

Po nieudanym występie Jastrzębskiego Węgla w Pucharze Polski, drużynę Tomaso Totolo czeka bardzo ważny mecz o wejście do drugiej rundy play-off. - Jestem pewien, że emocji w tym meczu nie zabraknie - mówi Paweł Rusek.

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia w Jastrzębiu, wicemistrzów Polski czeka trudne spotkanie z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle, drużyną, której nikt nie typował do walki o najwyższe laury.

Paweł Rusek zapytany o przyczyny dwóch porażek z Mostostalem oraz o siłę tego zespołu powiedział: – Kędzierzyn postawił nam bardzo wysoko poprzeczkę. Zawodnicy Andrzeja Kubackiego grali bardzo dobrze i zacięcie. Sam stan rywalizacji 2:2 o tym świadczy. Został nam piąty mecz, można powiedzieć gra toczy się na nowo i to się tylko liczy.



Kibice całej siatkarskiej Polski byli świadkami niecodziennej sytuacji z udziałem Grzegorza Szymańskiego i kędzierzyńskich kibiców, libero Jastrzębskiego Węgla nie uważa, że ta sytuacja wpłynęła znacząco na atmosferę w drużynie. – Przy tak zaciętej rywalizacji emocje zawsze dają o sobie znać. Nie ma to wpływu na naszą drużynę, gdyż to jest wliczone w sport.

Czy fani Jastrzębskiego Węgla mogą mieć obawy co do piątego meczu z drużyną Andrzeja Kubackiego? Odpadnięcie w półfinale Pucharu Polski, a także dwie porażki z Mostostalem, nie napawa optymizmem. Widocznie niepewność kibiców będzie wystawiona na próbę, gdyż Paweł Rusek z lekkim uśmiechem poprosił o następne pytanie.

Piąty i ostatni mecz z Mostostalem zostanie rozegrany w hali Jastrzębskiego Węgla. Każdy sympatyk polskiej siatkówki wie jak trudno się gra w tej małej sali drużynom przeciwnym. Dla zawodników Tomaso Totolo może to być atut lecz również i przysłowiowy „gwóźdź do trumny” gdyż jak podkreśla Paweł Rusek w tym sezonie jest całkiem odwrotnie. Przegrywamy pojedynki u siebie a wygrywamy na wyjeździe.

Z całą pewnością kibice nie będą narzekać na brak emocji. Takie pojedynki pomiędzy dwoma bardzo dobrymi zespołami od zawsze wzbudzały większy poziom adrenaliny. Sam Paweł podkreśla jak ważną rolę odgrywają kibice w ich grze – Jestem pewien, że emocji w tym meczu nie zabraknie. Atmosfera będzie wspaniała, zresztą kibice jak zawsze będą nas wspierać swoim głośnym dopingiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved