Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS MOS Będzin pokonał dwa razy WTS Warkę

MKS MOS Będzin pokonał dwa razy WTS Warkę

W finale gr. 4 II ligi MKS MOS Będzin nie dał szans WTS Warka pokonując ją dwukrotnie po 3:0, i jest w komfortowej sytuacji przed wyjazdem do hali rywala prowadząc 2-0.

Pierwszym set sobotniego spotkania gospodarze zaczęli wyśmienicie, bo już na początku wyszli na prowadzenie 3:0 po dobrej zagrywce rozgrywającego Darka Syguły, który zdobył asa. Przewaga ta utrzymywała się przez cały czas, a kolejne serie błędów gości denerwowały trenera Pawła Wrzeszcza, który za każdym razem brał czas. Set zakończył Bartosz Dzierżanowski, który zdobył punkt mocnym zbiciem piłki ze środka na 25:19.

Początek drugiej partii również należał do MKS, dzięki Dzierżanowskiemu, który dwukrotnie skutecznie zaatakował ze środka, a potem razem kolegami trzy razy pod rząd zablokowali WTS (8:3). Po przerwie dla trenera gości, jego drużyna odrobiła kilka punktów z rzędu i pierwszą przerwę musiał wziąć prowadzący drużynę MKS w tym meczu Wojciech Jaroszewski. Po czasie Krzysztof Staniec skuteczną grą w ataku przybliżył swój zespół na jeden punkt. Ale potem znów dobry będziński blok i jest 19:15. Dwa punkty dołożył trener MKSu Albert Semeniuk, który ładnie na drugie tempo atakował po prostej. Ostatecznie Będzin wygrał 25:22.

Kolejny set, jak się później okazało ostatni, zaczął się od prowadzenia gości, ale serwy Adama Łapuszyńskiego sprawiły sporo problemów w przyjęciu Warki i MKS MOS prowadził już 9:5. Po czasie dla WTS, siatkarze tego zespoły zdołali wyrównać na 11:11. Lecz po dobrej grze bez błędów przyszedł okres kiedy nie mogli zakończyć ataku punktem i przegrywali 18:14. Po drugim czasie dla WTS Damian Miller dobił rywali dwukrotnie zdobywając asa, a sam set zakończył się 25:18.

MKS MOS Będzin – WTS Warka 3:0

(25:19, 25:22, 25:18)

W niedzielne południe w drugim spotkaniu gospodarze zaczęli z dużym impetem od prowadzenia 5:1 po dwukrotnym zablokowaniu Krzysztofa Stańca i trener Wrzeszcz musiał wziąć czas dla swojej drużyny. Nic to nie dało jego drużynie bo dobrze dysponowany zespół z Będzina powiększał przewagę (18:9), gdyż nie popełniał aż tylu błędów co WTS Warka. Potem MKS MOS trochę zwolnił grając punkt za punkt do końca, zwyciężając 25:16.

Drugi set bardzo wyrównany, bo raz jedni prowadzili raz drudzy. Najpierw Staniec kilka razy bardzo mocno na zagrywce i odsunął będzinian od siatki, a jego zespół prowadził 10:8. Później MKS wyrównał, ale kilka błędów sprawiło, że Warka znowu odskoczyła na 11:14. Trener gospodarzy wziął czas i jego zawodnicy grali lepiej zmuszając zawodników WTS do błędów i wyszli na prowadzenie 17:15, którego nie oddali do końca seta, wygrywając 25:21.

Set trzeci dobrze rozpoczął Tomasz Skalski, który raz asem i sam atakując po swojej zagrywce wyprowadził WTS na 3:0. Potem MKS wyszedł na 5:4 by zaraz potem stracić dwa punkty. Ale Warka zrobiła podobnie więc to gospodarze dalej prowadzili. Przy remisie 14:14 bardzo dobre wejście zanotował Mateusz Mędrzyk, który na boisku pojawił się za Alberta Semeniuka, a Będzin zdobył kilka ważnych punktów i było 17:14. Na dodatek goście kilka razy z rzędu nie mogli trafić w boisko podczas ataku i przewaga zwiększyła się do sześciu pkt. W samej końcówce Będzin nie mógł wykończyć trzy razy piłki meczowej, ale pomogli siatkarze WTS Warki, którzy przegrali 25:21.

Po dwóch pewnych zwycięstwach po 3:0 MKS MOS Będzin prowadzi w finale 4 grupy II ligi 2:0, co stawia ten zespół w bardzo dobrej sytuacji, bo w Warce musi wygrać tylko jedno spotkanie, aby liczyć się w walce o awans. Postawa będzińskiego zespołu i wysoka forma wskazuje, że Warka będzie musiała się dużo napracować, aby przedłużyć swoje szanse w finale.

(25:16, 25:21, 25:21)

MKS MOS Będzin: J.Chwastek, D.Miller, D.Syguła, B.Dzierżanowski, A.Łapuszyński, A.Semeniuk, M.Potera (lib.) oraz M. Mędrzyk, J. Biegun (2. mecz)

WTS Warka: M.Baranowski, R.Wykowski, K.Staniec, M.Drabkowski, T.Skalski, P.Żuber, P. Surmacz (lib) oraz K.Adamczyk, M.Budziński, K.Mazowiecki, K.Morawski (dwaj ostatni tylko 1. mecz)