Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dwa pewne zwycięstwa gdańskiego Trefla

Dwa pewne zwycięstwa gdańskiego Trefla

W finale 3 grupy II ligi mężczyzn Trefl Gdańsk wygrał dwa razy z KKS Kozienice 3:0. Siatkarzom z Pomorza brakuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa do zajęcia I miejsca w grupie.

Obydwa mecze rozegrane w weekend w Gdańsku zakończyły się takim samym wynikiem 3:0 (trwały niewiele ponad 60 minut). Nawet liczba zdobytych punktów w poszczególnych setach była podobna. Mimo to spotkania te różniły się poziomem sportowym: niedzielne było zdecydowanie lepsze od sobotniego.

W pierwszym meczu oba zespoły pokazały nieciekawą siatkówkę. Zagrywki były „bezpieczne”, a mimo to powodowały błędy w przyjęciu. Ataki nie miały siły i często były podbijane przez przeciwnika. Sama gra była wolna, mało dynamiczna, ospała. Zawodnicy popełnili wiele błędów (nawet w ustawieniu), przypadkowo odbijali piłkę i często raczej przebijali ją na drugą stronę siatki niż atakowali.

Rozczarowała szczególnie gra Trefla Gdańsk, który zapowiadał wysoką formę. Widoczna była nieobecność podstawowego atakującego – Marcina Iglewskiego, który jeszcze leczy swoją kontuzję. Piotr Wrzosek tym razem nie spisał się na tej pozycji. Dlatego też już w pierwszym secie został zmieniony przez Emila Siewiorka, który radził sobie trochę lepiej, ale również nie dorównał Iglewskiemu. Zresztą w tym meczu w Treflu nie było lidera, który pociągnąłby grę zespołu. Łukasz Kruk próbował popisać się kiwkami, ale w większości były one nieudane. Momentami pozytywnie wyróżniał się tylko na środku Jarosław Stancelewski.

Zawodnicy z Kozienic również nie zagrali dobrych zawodów, nie wykorzystali słabszej formy gospodarzy. Pierwszy set rozpoczął się dla nich bardzo dobrze (dwa podwójne bloki); prowadzili 6:2, aby już po chwili stracić kilka punktów w jednym ustawieniu i przegrywać 8:9. W tym secie jednak zdołali zdobyć 23 oczka, także dzięki błędom gdańszczan. W dwóch pozostałych odsłonach gospodarze nie pozwolili im zdobyć tylu punktów. Choć siatkarze z Kozienic pokazali kilka ładnych akcji (np. pojedynczy blok Mariusza Neroja na Jarosławie Stancelewskim, ataki Dominika Wójcickiego), jednak było ich zbyt mało na wygranie choćby seta.

Niedzielny mecz wzbudził więcej emocji dzięki lepszej grze obu drużyn. Akcje były przemyślane, ataki i zagrywki silne. Szczególnie widoczne było to w drużynie z Gdańska, która w niczym nie przypominała tego zespołu ze spotkania sobotniego. Zawodnicy byli przepełnieni energią, biegali po boisku i skakali bardzo dynamicznie. Łukasz Kruk rozgrywał piłki bardzo szybko. Gra gdańszczan była bardziej kombinacyjna (np. ataki z obejścia). Zagrywka w wykonaniu Łukasza Kruka i Emila Siewiorka sprawiała wiele problemów siatkarzom z Kozienic. Goście również wzmocnili swoją zagrywkę i dzięki niej zdobyli kilka punktów. W zagrywce i ataku przodował Dominik Wójcicki, popisując się na przykład pięknym atakiem w narożnik boiska. On również był „bohaterem” najzabawniejszej sytuacji, gdy po jego silnym uderzeniu piłka trafiła w antenkę, która wyleciała wysoko w powietrze. W meczu w obu drużynach dobrze funkcjonował blok. Najbardziej efektowne były oczywiście te pojedyncze, choć było ich niewiele. W końcówce trzeciego seta liczne błędy gości, przy stacjonarnej zagrywce Jarosława Stancelewskiego, spowodowały utratę sześciu punktów w jednym ustawieniu i szybkie zakończenie meczu.

W tej fazie play-off Trefl Gdańsk prowadzi już 2:0. Kolejne spotkanie z KKS Kozienice odbędzie się 21 kwietnia. Może ono wyłonić mistrza grupy 3. II ligi mężczyzn.