Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Toruńskim działaczom nie podoba się nieobiektywność PZPS

Toruńskim działaczom nie podoba się nieobiektywność PZPS

Mecze finałowe grupy 1 II ligi kobiet, pomiędzy Budowlanymi Toruń a Energą Gedanią II Gdańsk odbędą się tydzień później niż zaplanowano. Dezaprobatę wobec sposobu zmiany terminów przez PZPS wyrazili dziś działacze toruńskiego klubu w specjalnym oświadczeniu.

O przełożenie spotkań wystąpił klub z Gdańska, który w swoim składzie ma zawodniczkę reprezentacji Polski kadetek. Polskie kadetki przebywają w Brnie na mistrzostwach Europy kadetek. Działacze toruńskiego klubu rozumieją problem przeciwników, jednak protestują przeciwko sposobowi podjęcia decyzji o przełożeniu spotkania przez władze PZPS. Poniżej prezentujemy oświadczenie Budowlanych Toruń.
W związku z zaistniałą sytuacją przed III rundą play-off, I grupy II ligi piłki siatkowej kobiet, Zarząd TKS-T Budowlani Toruń, pragnie zaprotestować i wyrazić swoją dezaprobatę, co do sposobu podjęcia decyzji w sprawie wyznaczenia terminów spotkań pomiędzy drużyną TKS-T Budowlani zespołem Gedanii S.A. Gdańsk.

Uważamy, że w świetle przedstawionych niżej faktów, decyzja Polskiego Związku Piłki Siatkowej wyrażona na piśmie i podpisana przez V-ce Prezesa p. Waldemara Wspaniałego podjęta jest w sposób nieuprawniony, nieobiektywny i mający na względzie tylko interes klubu Gedania S.A. Gdańsk:

1) Gedania S.A. w związku z uczestnictwem zawodniczki Aleksandry Pasznik w Mistrzostwach Europy Kadetek w Brnie, w dniu 10 IV 2007 (wtorek) wystąpiła do naszego Klubu na piśmie z prośbą o zmianę I terminu meczów III rundy z dn. 14 -15 kwietnia 2007r. na 21-22 kwietnia 2007r.

2) Tego samego dnia tj. 10 kwietnia 2007r., Specjalista ds. Rozgrywek PZPS p. Andżelika Miś, zaproponowała termin rozegrania dwóch pierwszych spotkań w dniu 18 i 19 kwietnia 2007r., (środa – czwartek) po czym, po upływie ok. 30 min. telefonicznie powiadomiła Kierownika Sekcji Piłki Siatkowej TKS-T Budowlani, że termin ten jest nieaktualny, ponieważ kilka zawodniczek Gedanii S.A. nie otrzyma zwolnienia z zajęć szkolnych.

3) W związku z powyższym, Kierownik Sekcji Piłki Siatkowej TKS-T Budowlani, zadzwonił do Klubu Gedania S.A. w celu potwierdzenia tej informacji i ewentualnego uzgodnienia terminów spotkań. W rozmowie telefonicznej Kierownik Sekcji Piłki Siatkowej Gedanii S.A. p. Tadeusz Jasiński potwierdził informację przekazaną przez p. A. Miś i oświadczył, że jedynym terminem, w jakim mogą zostać rozegrane mecze, jest 21-22 (sobota – niedziela), 27-28 (piątek – sobota) oraz 30 kwietnia 2007r. (poniedziałek). Pan Jasiński zaznaczył również, że jeżeli nasz Klub nie wyrazi zgody na tę propozycję, to decyzję podejmie PZPS.

4) O powyższej rozmowie niezwłocznie została powiadomiona p. Andżelika Miś, która stwierdziła, że wobec braku porozumienia między klubami, wszystkie mecze, na podstawie Regulaminu PZPS, mają odbyć się w terminach zgodnych z obowiązującym terminarzem rozgrywek PZPS. Decyzje te potwierdzono pismem podpisanym przez p. A. Miś oraz Wiceprezesa PZPS ds. szkolenia p. Waldemara Wspaniałego, przesłanym do Klubu TKS-T Budowlani w dniu 11 kwietnia 2007r.

5) Po podjętych w/w decyzjach PZPS, Klub nasz, zgodnie z obowiązkami gospodarza, powiadomił o terminie i miejscu spotkań Klub Gedania S.A., sędziów i kwalifikatora oraz media, sponsorów i kibiców.

6) W dniu 11 kwietnia 2007r. około godz. 16.00 do Kierownika TKS-T Budowlani zadzwonił p. Waldemar Wspaniały z propozycją rozegrania spotkań w dniu 20 kwietnia (piątek) – jeden mecz, w dniu 21 kwietnia (sobota) – dwa mecze i w dniu 22 kwietnia (niedziela) – jeden mecz. W przypadku remisu, piąty, decydujący mecz, miałby być rozegrany w dniu 30 kwietnia 2007r. w Gdańsku. Propozycja ta nie została przez nas przyjęta, ponieważ rozgrywania dwóch spotkań tego samego dnia w kategorii seniorek, zabraniają przepisy PZPS.

7) Mimo poczynionych ustaleń z dnia 11 kwietnia 2007r. i podjętych działań przygotowawczych, w dniu 12 kwietnia 2007r. (czwartek) do siedziby naszego Klubu wpłynęło kolejne pismo podpisane przez V-ce PZPS p. Waldemara Wspaniałego z treści którego wynika, że jego nieodwołalną decyzją, mecze maja zostać rozegrane w dniach 21-22, 27-28 i 30 kwietnia 2007r., czyli takich jakie, na początku proponował klub Gedania S.A. Gdańsk.

Uważamy, że zwracanie się o zmianę terminów spotkań na 5 dni przed ich odbyciem jest nieporozumieniem. O powołaniach do reprezentacji Polski kadetek, jak i o terminach spotkań III rundy play-off klub Gedania S.A. Gdańsk wiedział już dużo wcześniej.

Pragniemy jednocześnie zaznaczyć, że nie negujemy osiągnięć szkoleniowych Gedanii S.A. Fakt posiadania zawodniczek w reprezentacji Polski oraz bycie multimedalistą Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych jest godnym podziwu i szacunku.

Nikt z podejmujących decyzje o zmianie terminów spotkań nie wyraził zainteresowania okresem przedmaturalnym (w naszym zespole jest 6 maturzystek) oraz cyklem przygotowawczym naszej drużyny. Dobro kibiców oraz sympatyków toruńskiej siatkówki zostało tutaj zupełnie pominięte. Zmiana terminów spotkań na kilkadziesiąt godzin przed ich rozpoczęciem podważa dobre imię klubu Budowlani Toruń jako organizatora tych meczów. Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej powinno zależeć na propagowaniu siatkówki w ośrodkach, które dopiero tworzą dobry wizerunek tej dyscypliny w swoich regionach.

Kierownik sekcji piłki siatkowej

TKS-T Budowlani Toruń

Krzysztof Januszewski

V-ce Prezes TKS-T Budowlani Toruń

Andrzej Drozdowski

źródło: siatkowka.sport-budowlani.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved