Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki zajęły 11. miejsce na mistrzostwach Europy kadetek

Polki zajęły 11. miejsce na mistrzostwach Europy kadetek

Po dzisiejszym zwycięstwie z Ukrainą reprezentacja Polski kadetek zajęła 11. miejsce w mistrzostwach Europy. W Brnie podopieczne Andrzeja Pecia wygrały jeden i przegrały trzy mecze.

To był mecz o marną stawkę, nie mniej jednak zespół z Ukrainy nie był bardzo słabym przeciwnikiem – mówił po meczu trener Andrzej Peć. – Trzeba pamiętać, że na mistrzostwa Europy przyjeżdża dwanaście czołowych drużyn, które przeszły przez niełatwe eliminacje. Ukrainki, mimo zajęcia ostatniego miejsca w całej stawce, potrafiły pokazać się tutaj z dobrej strony, choćby w meczu z Holenderkami, z którymi rozegrały pięć bardzo wyrównanych setów. Tak się niestety złożyło, że polska drużyna miała podobną sytuację, jaką miały Ukrainki – najpierw silna grupa, a później walka o pozycje 9 – 12.

Z obu zespołów zeszło już powietrze. Te dwie reprezentacje zakładały przed rozpoczęciem turnieju, że uda im się awansować do ósemki czołowych drużyn. W momencie, kiedy człowiek nie realizuje danego celu, i trzeba wyznaczyć sobie inny cel, to gra już na zupełnie innych obrotach. Zupełnie inne jest myślenie, zupełnie inne nastawienie, ucieka gdzieś koncentracja. Nie mniej jednak zagraliśmy do końca, w końcu to mistrzostwa, a ja zawsze tłumaczę moim zawodniczkom, że trzeba walczyć do ostatniego meczu, do ostatniej piłki – powiedział polski szkoleniowiec.Polska – Ukraina 3:1

(23:25, 25:23, 25:15, 25:19)

Zobacz również:

Wyniki rundy finałowej ME kadetek

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved