Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Pewne zwycięstwo kaliskich Winiar

LSK: Pewne zwycięstwo kaliskich Winiar

Najlepsze po rundzie zasadniczej LSK zawodniczki Winiar Kalisz, nie miały większych problemów z pokonaniem Stali Mielec. Kolejne ćwierćfinałowe spotkanie już jutro, także w Kaliszu.

Pierwszy set rozpoczął się od mocnego uderzenia Winiar. Po akcjach Anny Woźniakowskiej oraz autowym ataku Małgorzaty Skorupy na tablicy wyników było już 4:0. Przy stanie 4:1 siatki dotknęła Woźniakowska, kolejne akcje to skuteczne bloki mielczanek (4:4). As serwisowy Magdaleny Godos dał pierwszą przerwę techniczną, po której przypomniała o sobie Tereza Matuszkova atakując bardzo mocno w swoim stylu. W drużynie gości dobrze atakowały Zoriana Pilipiuk oraz Agata Wilk. Po efektownej akcji Anny Barańskiej, bloku Magdaleny Godos oraz asie serwisowym Eleonory Dziękiewicz kaliszanki prowadziły sześcioma oczkami. Skuteczny blok Eweliny Toborek zaprosił wszystkich na drugą przerwę techniczną (16:9). Dalsza część tego seta to gra punkt za punkt. W zespole z Kalisza brylowały Anna Barańska, Anna Wożniakowska oraz Eleonora Dziękiewicz. Natomiast rywalki odpowiadały akcjami Katarzyny Skorupy i Marty Wrzesińskiej. Koniec pierwszej partii należał do Terezy Matuszkovej, która zdobyła trzy punkty w trzech kolejnych akcjach i zarazem zakończyła seta (25:17).

Partia numer dwa to bardzo dobra gra Anny Barańskiej, która najpierw skutecznie zaatakowała, a następnie posłała asa serwisowego. Podobnie jak w secie pierwszym w drużynie gości dobrze spisywały się Skorupa, Wrzesińska oraz Karolina Olczyk. Niezawodny blok Winiar oraz skuteczne ataki Matuszkovej i Barańskiej były nie do powstrzymania dla rywalek. Podopieczne Jacka Wiśniewskiego nie mogły znaleźć sposobu na bezbłędnie grające gospodynie. Gdy kolejnym asem serwisowym popisała się Matuszkova losy seta były już jasne, Winiary prowadziły dziesięcioma oczkami (17:7). Koniec tego seta to gra po jednej stronie siatki. Na siatce brylowały Barańska, Wożniakowska oraz Matuszkova. Ta pierwsza świetnie kiwała myląc przeciwnika. Efektowna akcja Matuszkovej i aut Wrzesińskiej zakończyły seta (25:11).

Set trzeci to zacięta walka po obu stronach siatki. Kilka błędów kaliszanek i dobra postawa mielczanek dała Stali pierwsze prowadzenie w meczu (3:4). Trzy skuteczne ataki Barańskiej zmniejszyły straty do rywalek na jedno oczko (7:8). Po stronie gości dobrze grały Marta Łukaszewska i Karolina Olczyk. Świetna kiwka w wykonaniu Olczyk dała dwunasty punkt gościom (9:12). Podopieczne Igora Prielożnego nie mogły złapać wiatru w żagle. Doprowadzały do remisu, po czym na nowo rosła przewaga Stali Mielec. Myliła się również Barańska posyłając piłkę w aut. Efektowna kiwka Barańskiej na trzeci metr, a także as serwisowy Matuszkovej doprowadziły do remisu (16:16). Przy tym stanie o przerwę poprosił trener Stali Jacek Wiśniewski. Gdy trzecią kiwką popisała się Karolina Olczyk, siatkarki Stali Mielec odzyskały jednopunktowe prowadzenie (20:19). Zimną krew zachowały gospodynie i w dalszej części seta nie oddały już inicjatywy. Zdobyły pięć punktów z rzędu, a świetną passę podtrzymywały Barańska, Matuszkova oraz Dziękiewicz. Set zakończyła Barańska, która perfekcyjną kiwką zmyliła rywalki (25:21).

Winiary Kalisz – Stal Mielec 3:0

(25:17, 25:11, 25:21)

stan play-off: 1:0 dla Winiar Kalisz

Winiary Kalisz: Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Toborek, Matuszkova, Godos, Sawicka (libero).

Stal Mielec: Pilipiuk, Łukaszewska, Turbak, Wilk Dorota, Wilk Agata, Skorupa, Ząbek (libero) oraz Peret, Waligóra, Olczyk, Dązbłaż, Wrzesińska.