Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięski sparing Pronaru

Zwycięski sparing Pronaru

Siatkarze Pronaru Hajnówka pokonali 3:1 w sparingu Ślepsk Augustów. Nie wynik był tym razem najistotniejszy, ale to, że hajnowianom przyglądał się nowy szkoleniowiec, Paweł Blomberg.

53-letni szkoleniowiec od 1 czerwca obejmie zespół z Hajnówki, który spadł niedawno do II ligi. Na razie ma bowiem ważną umowę o pracę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi.

Ale już powoli zaczynam robotę z Pronarem. Rozglądam się za zawodnikami, którzy mogliby dołączyć do tego zespołu – mówi Paweł Blomberg. – Podczas sparingu miałem okazję przyjrzeć się, jak prezentują się dotychczasowi siatkarze. Nie wyglądało to najlepiej. Widać, że chłopcy nie są w optymalnej formie, lecz nie ma co się dziwić, gdyż są już po sezonie. Najważniejsze jest jednak to, że mogłem porozmawiać z każdym z nich o tym, jak widzą swą przyszłość. Na razie wszyscy deklarują chęć pozostania w Hajnówce, ale jak będzie, dopiero zobaczymy.Zatrzymanie wszystkich zawodników raczej nie będzie możliwe. Trudno przypuszczać choćby, żeby Piotr Kacperski nie otrzymał propozycji z wyższej ligi. Kilku innych siatkarzy też ma na to szanse.

Musimy najpierw poczekać, aż skończy się sezon w I lidze [wciąż trwa walka o utrzymanie i awans do PLS – red.]. Później dopiero zespoły będą kompletowały swe kadry i zobaczymy, czy ktoś od nas odejdzie – twierdzi Blomberg. – Jeżeli niektórzy z chłopaków zmienią klub, postaramy się w ich miejsce znaleźć innych.

Sparing z Pronarem był ostatnim z etapów przygotowań siatkarzy z Augustowa do dwumeczu z Biebrzą Lipsk o miejsce w II lidze. W sobotę pierwsze starcie ekip – o godz. 18 w Raczkach. Za tydzień rewanż w Lipsku.

Pronar Hajnówka – Ślepsk Augustów 3:1

(25:21, 25:21, 21:25, 25:19)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved