Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Z reprezentacji Grecji do „Sbornej”

Z reprezentacji Grecji do „Sbornej”

Siatkarka Zariecza Odincowo Żanna Proniczewa, która reprezentowała Grecję podczas igrzysk Ateny 2004, otrzymała powołanie do kadry Rosji. Termin pierwszego zgrupowania trener Giovanni Caprara wyznaczył na 23 maja w Nowogorsku.

Żanna Proniczewa gra na wysokim stabilnym poziomie – powiedział Giovanni Caprara. – Jest efektywna zarówno w ataku jak na bloku, co jest bardzo istotne dla siatkarek pierwszego tempa. Historia ostatnich lat Proniczewej jest bardzo interesująca. Jest Rosjanką, ale w 2001 roku podpisała kontrakt z jednym z greckich klubów. Niebawem zaczęła grać w reprezentacji tego kraju. Po raz ostatni barw Grecji broniła w 2004 roku. Następnie podpisała kontrakt z Zarieczem i wróciła do ojczyzny.

Jak podkreślił Caprara zawodniczkę tę zauważył jeszcze w poprzednim sezonie, ale wówczas nie mogła grać w barwach Rosji. Obowiązywała ją dwuletnia karencja.Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej w nowej reprezentacji można grać dopiero po upływie dwóch lat od ostatniego występu w poprzedniej – dodał Caprara. – Powiedziałem już Żannie, że liczę na nią w tym sezonie. Wszystko pozostałe zależy od niej samej.

Trener mistrzyń świata poinformował, że nie bierze pod uwagę kandydatur siatkarek, które otrzymały rosyjskie obywatelstwo, byłych zawodniczek reprezentacji Białorusi i Ukrainy – Julii Andruszko i Anny Makarowej. – Mają dobry sezon, ale w ich przypadku nie minął jeszcze okres dwuletniej karencji – dodał Caprara.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved