Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetów: Polacy w ćwierćfinale z Niemcami

ME kadetów: Polacy w ćwierćfinale z Niemcami

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Europy kadetów rozgrywanych w Austrii. W sobotnich ćwierćfinałach Polacy zagrają z Niemcami, Belgia z Serbią, Włochy z Rosją a Francja z Holandią. O miejsca 9-12 zagrają gospodarze imprezy, którzy rozczarowali kibiców.

W ostatnim spotkaniu grupy A Belgia pokonała reprezentację Polski 3:1. Zarówno trenerzy, jak i kapitanowie zespołów podkreślali, że najważniejsze mecze czekają ich w sobotę. Oba zespoły zakwalifikowały się do ćwierćfinału, zaś Łotysze będą rywalizować o miejsca 9-12.

Belgia – Polska 3:1

(25:16, 25:21, 25:27, 26:24)

Więcej o meczu Polska – Belgia

Wyniki i tabela gr. A ME kadetów

Doskonałe spotkania zagrała w piątek reprezentacja Niemiec, która w ostatnim spotkaniu grupowym pewnie pokonała Serbię 3:0. W ćwierćfinale Niemcy zmierzą się z Polakami, z którymi tuż przed finałami mistrzostw Europy trzykrotnie wygrali w spotkaniach towarzyskich. Jednak trener Niemców, Stewart Bernard, ma obawy przed meczem z obrońcami tytułu, pochodzącymi z kraju obecnych wicemistrzów świata seniorów. – Sparingi są tylko sparingami, Polacy mają naprawdę świetny zespół. Wszystkie zespoły, które awansowały do ćwierćfinału, prezentują znakomity poziom.

Polacy to silny zespół – wtóruje mu kapitan reprezentacji Niemiec, Denys Kaliberda. – Podczas ostatniego sparingu z nimi przeżywaliśmy ciężkie chwile. Przegrywaliśmy już 1:2, ale udało nam się wygrać 3:2.

Serbowie zmierzą się w meczu 1/4 finału z Belgami.

Serbia – Niemcy 0:3

(21:25, 14:25, 18:25)

Wyniki i tabela gr. B ME kadetów

Na zakończenie rozgrywek w grupie C Włosi pokonali reprezentację Holandii 3:2. Po doskonałym początku w wykonaniu „pomarańczowych” Włosi zagrali o wiele agresywniej w drugim secie i wyrównali stan meczu. Holendrzy dzięki silnej zagrywce i doskonałemu przyjęciu zdołali wygrać trzeciego seta, ale później na parkiecie dominowali młodzi siatkarze z Półwyspu Apenińskiego. Prowadzeni przez kapitana Michela Baranowicza rozgromili przeciwników do 14 w czwartym secie i wygrali tie-break 15:12. W ćwierćfinale Włosi zmierzą się z Rosjanami, reprezentacja Holandii zaś zagra z Francją

To było bardzo ważne zwycięstwo wzmacniające nas mentalnie – powiedział trener „Azzurri”, Mario Barbiero. – Pierwszy set nam nie wyszedł, ale później graliśmy już tylko coraz lepiej.

Mecze pomiędzy Holandią i Włochami są zawsze emocjonujące – stwierdził trener Holandii, Peter van den Berg. – Dziś bardzo potrzebowaliśmy zwycięstwa. Teraz myślimy już o jutrzejszym pojedynku z Francją.

Włochy – Holandia 3:2

(19:25, 25:20, 20:25, 25:14, 15:12)

Wyniki i tabela gr. C ME kadetów

Stawką ostatniego meczu w grupie D był awans do ćwierćfinału. Zarówno Austria, jak i Rosja przegrały swoje spotkania z Francuzami, którzy zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. W czwartkowym spotkaniu doskonale zaczęli gospodarze turnieju, którzy wygrali pierwszego seta do 20. Kolejne trzy padły już jedna łupem Rosjan, ku ogromnemu rozczarowaniu austriackiej widowni.

Gospodarzom pozostała walka o miejsca 9-12. W sobotę zagrają z reprezentacją Estonii.

Rosja – Austria 3:1

(20:25, 25:17, 25:17, 25:16)