Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Szybkie trzy sety Centrostalu w meczu z Gedanią

LSK: Szybkie trzy sety Centrostalu w meczu z Gedanią

W teorii Energa Gedania ma atuty personalne aby powalczyć z takim zespołem jak Centrostal. W teorii... bo w praktyce bydgoszczanki były bezlitosne, wygrywając u siebie 3:0 w pierwszym meczu 1/4 play-off w LSK.

W pierwszym meczu I rundy play-off Ligi Siatkówki Kobiet bydgoski zespół pewnie zwyciężył Gedanię Gdańsk, która była tłem dla podopiecznych Piotra Makowskiego

Centrostal udzielił nam już nie pierwszej w tym sezonie lekcji. Najgorsze jest to, że moje podopieczne nie potrafią wyciągnąć żadnych wniosków – mówił po meczu załamany Leszek Milewski, szkoleniowiec Gedanii. Jego podopieczne tylko na początku pierwszego seta były w stanie nawiązać walkę z dobrze grającymi bydgoszczankami.

Bydgoski zespół był faworytem tego meczu i nie zawiódł. – Na tym etapie nie ma mowy o lekceważeniu rywalek. Chociaż przyznam szczerze, że liczyliśmy dzisiaj na bardziej wyrównane spotkanie – komentował Piotr Makowski.

Siatkarki Centrostalu/Focus Parku nawet na moment nie pozostawiły gdańszczankom złudzeń co do tego, kto jest lepszy. Przewaga bydgoszczanek najdobitniej była widoczna w drugiej i trzeciej odsłonie. Zawodniczki Gedanii nie potrafiły sobie poradzić z odbiorem zagrywki. Także akcje Joanny Kuligowskiej, Karoliny Ciaszkiewicz i Ewy Kowalkowskiej były nie do zatrzymania dla siatkarek z Trójmiasta.

Na bezradność swoich koleżanek próbowała coś poradzić doświadczona Małgorzata Niemczyk, ale i ona w pewnym momencie zaczęła popełniać łatwe błędy.

Centrostal Bydgoszcz – Energa Gedania Gdańsk 3:0

(25:19, 25:15, 25:18)

Stan rywalizacji w 1/4 play-off: 1:0 dla Centrostalu/Focus Park

Centrostal/Focus Park: Śrutowska, Liniarska, Kowalkowska, Kuligowska, Ciaszkiewicz, Goczewa, Leśniewicz (libero) oraz Naczk, Łunkiewicz, Ściurka, Szajek

Gedania: Ślusarz, Niemczyk, Kuczyńska, Szczygielska, Reimus, Kruk, Siwka (libero) oraz Tomsia, Gorszyniecka, Nuszel, Sołodkowicz

Ewa Kowalkowska (kapitan Centrostalu/Focus Park):

Ten mecz nie był wcale taki łatwy, jak wyglądało to z trybun. Gdańszczanki maksymalnie starały się nam przeszkadzać, ale wygrałyśmy w trzech setach. To dopiero początek play-off, będziemy spokojniejsze, jeśli zwyciężymy równie pewnie w sobotę. Wyszłyśmy na parkiet bardzo umotywowane, żeby nie dać szans Gedanii na zdobycie choćby jednego punktu. Myślę, że zrealizowałyśmy większość założeń trenera. To naprawdę dobry początek naszej walki o medale. Mogłyśmy zwyciężyć nawet wyżej, ale pod koniec setów rywalki zdobyły kilka punktów więcej.

Jutro w Łuczniczce (godz. 17:00) rozegrane zostanie drugie spotkanie tej pary. – Chcielibyśmy, aby wyglądało ono tak, jak to pierwsze. Chociaż oczywiście jesteśmy przygotowani na walkę – zapowiada bydgoski szkoleniowiec.