Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Ireneusz Mazur: Mogą się zdarzyć niespodzianki

Ireneusz Mazur: Mogą się zdarzyć niespodzianki

Już dziś w Kielcach rozpoczynają się ćwierćfinały Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. - Mogą się zdarzyć niespodzianki. W pucharze jest tak od lat i nie jest to tylko wyświechtany frazes - mówi szkoleniowiec PZU AZS Olsztyn, Ireneusz Mazur.

Puchar Polski to pierwszy poważny sprawdzian w sezonie, zwycięzca awansuje do Ligi Mistrzów. Bez względu na finał rozgrywek ligowych nie będzie całkowicie przegrany.

Ireneusz Mazur: – To uzasadniona teza. Udział w Lidze Mistrzów to poważny wysiłek finansowy dla klubu, który się nie zrekompensuje, ale to bardzo prestiżowe rozgrywki, udział w nich nobilituje.Zdobywca pucharu będzie miał przewagę psychologiczną nad rywalami w walce o mistrzostwo Polski?

Ireneusz Mazur: – Nie. Załóżmy, że komuś zabraknie dwóch podstawowych siatkarzy, np. z powodu kontuzji. Od tego, czy tacy ludzie jak Paweł Zagumny (Olsztyn) i Mariusz Wlazły (Bełchatów) grają, czy nie, zależy bardzo wiele. Zresztą turniej trwa trzy dni, w krótkim czasie trzeba rozegrać trzy mecze. Mogą się zdarzyć niespodzianki. W pucharze jest tak od lat i nie jest to wyświechtany frazes.

*Więcej w gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved