Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Puchar Polski siatkarzy: Skra broni tytułu

Puchar Polski siatkarzy: Skra broni tytułu

Szansę na zdobycia po raz trzeci z rzędu pucharu Polski ma Skra Bełchatów. Gdyby tak się stało, zespół powtórzyłby wyczyny AZS-ów z Warszawy i Olsztyna i Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle.

W Kielcach będzie zweryfikowany nasz pierwszy z dwóch celów, jakie postawiliśmy sobie przed sezonem – obrona pucharu i mistrzostwa kraju – powiedział wiceprezes BOT Skry Bełchatów Konrad Piechocki. – Turniej będzie trudny, w ciągu trzech dni, chcąc zająć pierwsze miejsce, trzeba wygrać trzy wyczerpujące spotkania. Naszym pierwszym rywalem będzie Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, który w play off Polskiej Ligi Siatkówki walczy jak równy z równym z wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem.

W przypadku wygranej BOT Skra trafi w półfinale najprawdopodobniej na Jastrzębski Węgiel. – Droga do finału nie jest prosta, no ale w Kielcach nikt raczej łatwego zadania nie będzie miał – dodał Konrad Piechocki. – W składzie naszej turniejowej dwunastki znalazł się Robert Milczarek. Zawodnik ten w ostatnim czasie nie występował ze względu na kontuzję. W czasie finału Pucharu Polski w Olsztynie w grudniu 2004 roku Milczarek został wybrany najlepszym graczem. Wtedy właśnie drużyna z Bełchatowa po raz pierwszy zdobyła puchar.Innym zespołem, który zagra w Kielcach jest J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska. Drużyna ta nie jest zaliczana do faworytów. Ponadto warszawiacy doznali poważnego osłabieniu. Kontuzjowany jest bowiem Radosław Rybak. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie zagra on już w tym sezonie.

Według wielu ekspertów najciekawszym wydarzeniem piątkowych ćwierćfinałów będzie mecz Asseco Resovii Rzeszów z Wkręt-Metem Domexem AZS-em Częstochowa. Po fazie zasadniczej PLS-u zespoły te zajęły odpowiednio piąte i czwarte miejsce. W play off częstochowianie triumfowali trzykrotnie. – Nie ma dla mnie znaczenia z kim zagramy w ćwierćfinale, choć może byłoby ciekawiej trafić na kogoś innego – powiedział kapitan Wkręt-Metu Krzysztof Gierczyński. – Skoro jednak los tak chciał, to zmierzymy się z Resovią po raz kolejny w tym sezonie.

Pierwsze rozgrywki o Puchar Polski odbyły się w roku 1932. W Kielcach trofeum zostanie wręczone po raz pięćdziesiąty. – Walka o Puchar Polski przechodziła różne koleje losu – powiedział wiceprezes PZPS Andrzej Gołaszewski. Swego czasu Puchar fundował tygodnik Sportowiec. W latach trzydziestych nazywano zawody zimowymi mistrzostwami Polski. Ranga turnieju wzrosła w ostatnich latach. Zdobywca Pucharu awansuje do Ligi Mistrzów.

Kielce organizowały już turniej finałowy. Było to w roku 1985. – Nie mamy w Świętokrzyskiem silnych klubów – powiedział prezes ŚZPS Jacek Sęk. – Tegoroczny Puchar Polski Plus Cup ma również służyć popularyzacji tego sportu w naszym regionie. Tutaj kariery rozpoczynali Grzegorz Szymański, Radosław Wnuk, Piotr Łuka. W przyszłości chcemy organizować inne wysokiej rangi imprezy siatkarskie.

Na triumfatorów Pucharu Polski czekają atrakcyjne nagrody: awans do Ligi Mistrzów oraz ponad sto tysięcy złotych. Przyznane zostaną też premie indywidualne. Najbardziej wszechstronny zawodnik otrzyma 10 tys. złotych, a najlepsi w poszczególnych kategoriach po pięć. Finałowe spotkanie w niedzielę transmitować będzie TVP w programie pierwszym.

Program turnieju:

piątek

Skra Bełchatów - Mostostal Kędzierzyn-Koźle (mecz nr 101)
Jastrzębski Węgiel - Gwardia Wrocław (102)
PZU AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawa (103)
AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów (104)

sobota

półfinały
Zwycięzcy meczów nr 101 i 102
Zwycięzcy meczów nr 103 i 104

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved