Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Energa Gedania przed play-off

Energa Gedania przed play-off

W piątek i w sobotę gdańszczanki rozegrają na wyjeździe pierwsze mecze ćwierćfinałowe play-off z Centrostalem/Focus Park Bydgoszcz.

– Mam sposób na Bydgoszcz – zapewnia Leszek Milewski. – Szkopuł tylko w tym, że jeszcze trzeba go wykonać – dodaje szkoleniowiec Energi Gedania.

W sezonie zasadniczym gedanistki dwukrotnie przegrały z Centrostalem po 0:3. Takim samym wynikiem kończyły się aż cztery mecze w eliminacjach grupowych Pucharu Polski. Czy to oznacza, że Energa Gedania nie ma sposobu na te rywalki? – Mam sposób na Bydgoszcz. Szkopuł tylko w tym, że jeszcze trzeba go wykonać. Przede wszystkim musimy wyłączyć w ataku Kowalkowską, zagrać trudną zagrywką oraz dużo w pierwsze tempo – zdradza szkoleniowiec.

W sezonie zasadniczym Energa Gedania zajęła szóste miejsce. Bydgoszczanki okazały się trzecią siłą tabeli. W ćwierćfinale play off gra się do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze i ewentualnie piąte spotkanie odbędą się na terenie przeciwnika. Przed przerwą świąteczną gdańszczanki doznały w lidze trzech porażek. W ostatnich dniach próbowały wrócić do równowagi. – Mam wrażenie, że po przerwie zawodniczki powróciły do treningów bardziej zmobilizowane. Dużo odbywamy rozmów, aby poprawić kondycję psychiczną drużyny. Siatkarki muszą sobie przypomnieć, że tworzą zespół, a to wymaga, aby na parkiecie ze sobą współpracowały – dodaje trener Milewski.

Szkoleniowiec wspaniałomyślnie zaoszczędził po świętach podopiecznym jednego ze stresów. Każdy zawodowy sportowiec musi pilnować wagi, a z tym w okresie Wielkanocy jest ciężko. – U nas ważenie odbywa się tradycyjnie pod koniec kolejnego miesiąca. Nic ze względu na święta nie zmieniałem. Te, które się ostatnio zapomniały, mają czas, aby zadbać o właściwą wagę – mówi trener Energi Gedania.

źródło: energa-gedania.pl, inf. prasowa