Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Richard Lambourne wraca do treningów

Richard Lambourne wraca do treningów

Po zabiegu odsysania płynu z kolana, który w piątek przeszedł Richard Lambourne (siatkarz PZU AZS Olsztyn) jego stan zdrowia poprawił się. Nie poprawił się jednak na tyle, by amerykański libero mógł powrócić do treningów z pełnym obciążeniem.

We wtorek późnym popołudniem po raz pierwszy od doznania urazu rozpoczął ćwiczenia, na razie w trybie indywidualnym.

Ostateczną decyzję w sprawie powrotu Lambourna na boisko podejmiemy w czwartek [w piątek PZU AZS gra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Politechniką Warszawa – red.]. Jego kolano wygląda znacznie lepiej, ale trzeba wziąć pod uwagę, że był okres świąteczny i czas na odpoczynek – mówi Wojciech Remiszewski lekarz opiekujący się siatkarzami PZU AZS Olsztyn.Przypomnijmy: zawodnik z podstawowego składu PZU AZS Olsztyn w ubiegłym tygodniu stłukł sobie kolano, dlatego zabrakło go w kadrze na wyjazdowy pojedynek II rundy play-off z Jadarem Radom.

Richard miał stłuczone kolano, a to spowodowało zapalenie kaletki przedrzepkowej, czyli takiej poduszki, która zmniejsza tarcie pomiędzy powierzchnią rzepki a powięzią i skórą na kolanie – tłumaczy Wojciech Remiszewski.

Trzeba przyznać, że Amerykanin i tak miał dużo szczęścia, ponieważ gdyby doszło do przewlekłego zapalenia, musiałby pauzować około trzech miesięcy. W najlepszym przypadku po takim urazie, gdy nie odczuwa się bólu, po dwóch tygodniach można próbować biegać i swobodnie zginać kolano. Jednak u sportowców leczenie jest bardziej intensywne, a jego skutki dużo szybsze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved