Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > O Puchar w nieznanej hali

O Puchar w nieznanej hali

Zdobywcy ubiegłorocznego Pucharu Polski - BOT Skra Bełchatów zrezygnowała z treningu, podczas którego zawodnicy mieli zapoznać się z halą w Kielcach.

Już w piątek rozpocznie się trzydniowy turniej finałowy Pucharu Polski. Jednym z ośmiu uczestniczących w nim zespołów jest BOT Skra, która broni trofeum. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Daniela Castellaniego zmierzą się z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle. To spotkanie otworzy imprezę – początek w piątek o godz. 13.

Siatkarze będą rywalizować w nowej hali, oddanej do użytku w ubiegłym tygodniu. Dlatego organizatorzy na czwartek wyznaczyli treningi, podczas których zawodnicy będą mieli okazję do zapoznania się z obiektem. Jedyną drużyną, która z tego nie skorzysta, jest BOT Skra. Przyczyną jest zbyt wczesna pora czwartkowego treningu.W rozpisce, którą dostaliśmy, nasze zajęcia zaplanowano na godz. 9. Żeby bez problemu zdążyć, musielibyśmy wyjechać do Kielc już w środę. Dlatego po konsultacji z trenerami podjęliśmy decyzję o rezygnacji z czwartkowego treningu w Kielcach – opowiada Konrad Piechocki, wiceprezes klubu.

Jacek Nawrocki, asystent Castellaniego, twierdzi, że nie było sensu ćwiczyć tak wcześnie, a później półtora dnia czekać na pierwszy mecz w turnieju. Dlaczego BOT Skrze wyznaczono trening jako pierwszej? – To wynika z rozstawienia finalistów – wyjaśnia Piechocki. – Nam przyznano numer 1, bo zajmowaliśmy pierwsze miejsce w tabeli PLS. Uważam, że uczciwe postawienie sprawy, dlatego sam byłem za takim rozwiązaniem.

Dla siatkarzy z Bełchatowa święta skończyły się już w poniedziałek po południu. Wtedy po dwudniowej przerwie spotkali się na treningu. Wczoraj ćwiczyli dwukrotnie, a dziś i w czwartek – po razie. Ostatnie zajęcia zaplanowano w porze meczu, a po ich zakończeniu zawodnicy wsiądą do autokaru i pojadą do Kielc. W przeddzień rozpoczęcia finału ma się odbyć konferencja prasowa. BOT Skrę będzie na niej reprezentował wiceprezes Piechocki.

Czy występ w nieznanej hali może wpłynąć na grę drużyny? – Mnie wszędzie gra się dobrze – twierdzi Mariusz Wlazły. Rozgrywający Maciej Dobrowolski uważa brak treningu za małą niedogodność. – Nawet jak obiekt nie będzie nam odpowiadał, to wcześniejsze zajęcia w nim niewiele zmienią – uważa. – Ważne, że nie musimy jechać do Kielc już w środę.

Najważniejsze, że w drużynie nie ma urazów, a zawodnicy podkreślają, że po ciężkich treningach w ubiegłym tygodniu czują się coraz lepiej. BOT Skra miała pecha, bo w losowaniu trafiła na najgroźniejszego przeciwnika. Nawrocki: – Już wcześniej twierdziłem, że to Mostostal, a nie Resovia czy Politechnika Warszawska, jest w stanie najszybciej nawiązać walkę z czołową czwórką. I miałem rację. Przecież w sobotę zabrakło mu jednej piłki do sprawienia ogromnej sensacji, jaką byłoby wyeliminowanie Jastrzębskiego Węgla z play-off.

Według szkoleniowca BOT Skry kędzierzynianie na pewno będą bardzo mocno zagrywać. – Nie mają nic do stracenia. Ale jeśli zagramy na swoim normalnym poziomie, powinniśmy sobie poradzić.

Heikkinen zostaje

Choć sezon jeszcze się nie skończył, to w Bełchatowie już myślą o kolejnym. Kilku zawodnikom kończą się bowiem kontrakty. – Rozpoczęliśmy rozmowy z naszymi siatkarzami – mówi Piechocki. – Ale o szczegółach na razie nie chcę mówić.

Wiadomo już, że BOT Skra skorzysta z opcji i przedłuży umowę z Janne Heikkinenem. Fin, który rok temu przyszedł z Prismy Taranto, beniaminka włoskiej Serie A, podpisał dwuletni kontrakt. Ale po pierwszym roku klub może zrezygnować z jego usług. Jednak Heikkinen spisuje się tak dobrze, że już zapadła decyzja o zostawieniu go w Bełchatowie. Lada dzień podpisana zostanie nowa umowa. Kontrakty kończą się też m.in. Maciejowi Dobrowolskiemu, Piotrowi Gruszce, Ewgeniowi Iwanowowi i Danowi Lewisowi. Umowę do 2008 roku ma też Mariusz Wlazły, który ma oferty z włoskiej Romy Volley i Itas Diatec Trentino (występuje w nim Michał Winiarski).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved