Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska: Lewski kontra Lukoil w finale

Liga bułgarska: Lewski kontra Lukoil w finale

Lukoil Nieftochinik Burgas zagra w finale z Lewskim Siconco Sofia. W piątym, półfinałowym spotkaniu pomiędzy Lewskim Sofia i Pirinem Balkanstroj lepsi okazali się podopieczni Martina Stoewa, wygrywając 3:2.

Dawno w lidze bułgarskiej nie było tak zaciętych półfinałów. Lewski Sofia, obecny mistrz kraju potrzebował aż pięciu spotkań aby wejść do finału ligi. Co warte odnotowania, wszystkie pięć spotkań kończyły się w tiebreaku.

W hali „Septembri” w Razlog rozegrała się prawdziwa bitwa. Po dwóch pierwszych odsłonach było 1:1, kolejna partia należała do Lewskiego, jednak czwarty set był prawdziwą deklasacją mistrzów Bułgarii. Pirin rozpoczął od prowadzenia 8:0 aby całego seta zakończyć wynikiem 25:14. W tiebreaku jednak dominował Lewski, prowadząc przy zmianie stron 8:5 i kończąc seta wynikiem 15:10 i całe spotkanie 3:2.Pirin stracił szanse na grę w finale po raz pierwszy w 60-letniej historii klubu z Razlog. Lewski grał w finale ligi przez osiem ostatnich lat i wygrywał mistrzostwo. Tegoroczny finał będzie już dziewiątym z rzędu i trzecim, w którym przeciwnikiem Lewskiego będzie zespół Lukoila Nieftochinik.

Pirin Balkanstroj – Lewski Siconco 2:3

(25:19, 22:25, 20:25, 25:14, 10:15)

Składy:

Pirin Balkanstroj: Farfarow, Petkow, Hristow, Katrandżiew, Gadżanow, Wurie, Mitrew – libero (Kirew, Soteldo, Kolew, Krajnow, Filipow)

Lewski Siconco: Uczikow, Ananiew, Gajdarski, Antonow, Mitew, Bogdanow, Iwanow – libero (Kovwaczew, V.Bratoew, G.Bratoew, Szabanlijski)

Stan rywalizacji: 3:2 dla Lewskiego Sofia

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved