Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek: Porażka Polek na inaugurację

ME kadetek: Porażka Polek na inaugurację

W pierwszym meczu grupowym, w rozgrywanych w Brnie mistrzostwach Europy, nasze kadetki przegrały 1:3 z reprezentacją Niemiec. W czwartek Polki zagrają z Rosjankami.

Pierwszy set to miażdżąca przewaga Niemek niemal od początku spotkania. Polki popełniały zbyt wiele niewymuszonych błędów, które rywalki bez trudu zamieniały na punkty. Stąd pierwsza partia zakończyła się wysoką przewagą reprezentacji Niemiec 25:15. Drugi set w wykonaniu Polek był znacznie bardziej udany. Biało-czerwone popełniały mniej podstawowych błędów, zmusiły rywalki do obrony. Niestety dobra gra niemieckiego ataku w ostatniej partii tego seta przesądziła o wyniku na ich korzyść. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 25:23 dla Niemek.

Trzecia partia to potworna mobilizacja w polskim zespole. Biało-czerwone wypracowały sobie 4-punktową przewagę, głównie dzięki znakomitej grze Angeliki Bulbak oraz Patrycji Polak. Mimo niezłej gry, końcówka seta znów za sprawą braku dostatecznej koncentracji Polek stała się nerwowa. Trener Andrzej Peć kilkakrotnie przyzywał swoje zawodniczki do ławki, by maksymalnie je zmobilizować. Szczęśliwie nasze zawodniczki wygrały partię trzecią do 21 i pozostały w grze.Czwarty set potyczki polsko-niemieckiej okazał się niestety ostatnim. W decydującej partii tego pojedynku, niemiecki blok był ścianą nie do przebicia. Ekipa rywalek zdobyła również dużo punktów poprzez zdecydowane ataki w okolice 9-tego metra. Niemki wygrały gładko do 14 i całe spotkanie 3:1.

Niemcy – Polska 3:1

(25:15, 25:23, 21:25, 25:14)

Polki zagrały w składzie: Magdalena Wawrzyniak, Katarzyna Bryda, Sylwia Pelc, Patrycja Polak, Maja Tokarska, Joanna Wołosz oraz Angelika Bulbak (libero).

Zmiany: Małgorzata Łoboda, Katarzyna Lisiecka, Izabela Śliwa, Monika Martałek.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. B ME kadetek

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved