Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME kadetek, dzień I: Zwycięstwa Włoch, Belgii oraz Serbii

ME kadetek, dzień I: Zwycięstwa Włoch, Belgii oraz Serbii

W inauguracyjnym meczu mistrzostw Europy kadetek, reprezentacja Włoch w trzech setach pokonała Estonię. Równie krótki mecz zagrały Serbki pewnie pokonując Francję. W meczu Belgii z Holandią lepsze okazały się dziewczyny z Belgii.

Podopieczne Branko Gajića rozpoczęły udział w mistrzostwach Europy od łatwego zwycięstwa nad reprezentacją Francji. Trójkolorowe w żadnym z trzech, krótkich setów nie potrafiły skutecznie przeciwstawić się silniejszym rywalkom z Bałkanów. Jutro Serbki zmierzą się z Czeszkami. Najwięcek, 17 punktów zdobyła dla ekipy z Serbii Veljković, w ekipie francuskiej najlepiej punktowała Molange, 14 oczek.

Początek meczu był nieco nerwowy – przyznał po meczu trener Serbek, Branko GajićBardzo dobrze przyjmowaliśmy a także graliśmy w kontrach. Jutro przeciwko gospodyniom będą na pewno pełne trybuny. Oczekuję jednak, że zagramy tak dobrze jak dzisiaj.Serbia – Francja 3:0

(25:18, 25:20, 25:12)

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela grupy A

Najbardziej zacięty pojedynek w niepolskiej grupie podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy kadetek w Brnie miał miejsce pomiędzy reprezentantkami Belgii oraz Holandii. Dosyć niespodziewanie Belgijki prowadziły po dwóch pierwszych odsłonach 2:0, Holenderkom udało się co prawda wygrać trzecią odsłonę, jednak czwarta i zarazem ostatnia partia należała do reprezentantek Belgii.

Holandia – Belgia 1:3

(16:25, 22:25, 25:20, 21:25)

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela grupy C

Dwustu kibiców zgromadzonych w hali w Brnie nie obejrzało pasjonującego widowiska. Reprezentantki Estonii w żadnej z partii nie stawiły oporu silniejszym rywalkom z Włoch. Mecz trwał niecałą godzinę, a podopieczne Giuseppe Davide Galli’ego oddały Estonkom jedynie 42 punkty.

Włochy – Estonia 3:0

(25:16, 25:17, 25:10)

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela grupy D

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved