Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Częstochowianie szykują się na Puchar Polski

Częstochowianie szykują się na Puchar Polski

Po trzech dniach odpoczynku siatkarze Wkręt-Metu wzięli się ostro do pracy. Szykują formę na finałowy turniej Pucharu Polski, który w piątek rozpoczyna się w Kielcach.

Częstochowianie są już w czwórce najlepszych zespołów Polskiej Ligi Siatkówki. W ćwierćfinale wyeliminowali w trzech meczach Resovię Rzeszów, z którą zagrają także w Kielcach.

No tak, dawno się z nimi nie widzieliśmy, oni też pewnie za nami tęsknią – mówi z uśmiechem II trener Wkręt-Metu Radosław Panas. – Tak na poważnie, to mamy nadzieję podtrzymać zwycięską passę. Resovię pokonaliśmy w tym sezonie pięć razy i postaramy się to zrobić po raz szósty.AZS zmierzy się z Resovią w piątkowym ćwierćfinale. Jeżeli wyeliminuje rzeszowian, o wielki finał zagra w sobotę ze zwycięzcą meczu PZU AZS Olsztyn – Politechnika Warszawa.

Dobrze się stało, że rozstawianie jest inne niż w lidze, bo jest taka możliwość, że do półfinału awansują te same zespołu co w PLS-ie – dodaje Panas. – Uważam, że Olsztyn jest zespołem w naszym zasięgu. Oczywiście my najpierw musimy ograć Resovię, a oni Politechnikę Warszawa, ale jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy walczyć w półfinale.

W nagrodę za „szybkie 3:0” w ligowym ćwierćfinale z Resovią gracze Wkręt-Metu dostali od trenerów trzy dni wolnego. Odpoczywali w piątek, sobotę i niedzielę, a na pierwszym po przerwie treningu spotkali się w poniedziałkowe popołudnie.

We wtorek zajęcia mieliśmy dwa razy, w środę będzie jeden trening, a w czwartek wyjeżdżamy do Kielc, gdzie przed wieczorem zapoznamy się z halą – informuje Panas. – Chcemy awansować do finału, dlatego ważne, że wszyscy są zdrowi. Trzy mecze w ciągu trzech dni to byłaby duża dawka, ale nie mamy nic przeciwko. Obyśmy tylko wrócili z Kielc z sukcesem. Zawodnicy muszą się sprężyć i wygrywać.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved