Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie II rundy play-off II ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie II rundy play-off II ligi mężczyzn

Play-off w II lidze mężczyzn wkracza w decydującą fazę. Za nami już druga runda, która wyłoniła finalistów poszczególnych grup. Najciekawsze mecze rozegrali między sobą siatkarze z pierwszej i trzeciej grupy. A już w najbliższą sobotę pierwsze mecze finałowe.

Tak jak i w rundzie pierwszej, w kolejnej fazie play-off rywalizacja pomiędzy zespołami toczyła się do trzech zwycięstw.

Grupa I:W grupie pierwszej bój o finał grupy był bardzo zacięty. Aż pięciu spotkań potrzebowali siatkarze gdańskiego GTS-u, by w końcu móc cieszyć się ze zwycięstwa. Po dwóch wygranych pięciosetowych meczach przed własną publicznością, konfrontacja w Szczecinie zakończyła się dwiema szybkimi przegranymi. Do decydujących rozstrzygnięć doszło więc w Gdańsku, gdzie obie drużyny rozegrały już trzeciego tie-break`a w tej fazie play-off. Lepsi okazali się gdańszczanie, którzy mogliby stać się mistrzami piątego seta.

GTS Gdańsk – KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin

Stan rywalizacji play-off: 3:2

W drugiej parze doszło do nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Zarówno Olimpia Sulęcin jak i Orzeł Międzyrzecz jeszcze w ubiegłym sezonie grali w I lidze. Teraz siatkarze obu drużyn stanęli naprzeciwko siebie już w drugiej rundzie play-off. Lepsi okazali się międzyrzeczanie, ku zaskoczeniu sulęcińskich siatkarzy i kibiców. Forma tych pierwszych, rosnąca od kilu tygodni, zaprocentowała właśnie teraz i to międzyrzecki klub jest w finale.

Orzeł Międzyrzecz – STS Olimpia Sulęcin

Stan rywalizacji play-off: 3:1

Play-off w grupie 1. II ligi mężczyzn

STS Olimpia Sulęcin i Rewalskie Morze Bałtyk zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce w grupie 1.

Gdy najsilniejsi toczyli bój o finał grupy do rozstrzygnięć doszło również i w dole tabeli. Ikar Legnica w czterech meczach pokonał Chrobrego Głogów, który spadł do III ligi. Natomiast Ikar Legnica rozegra baraż o II ligę z ubiegłorocznym spadkowiczem Razem Wołów.

Tabela grupy 1. II ligi mężczyzn

Mecze barażowe


Grupa II:

Tylko trzech spotkań wystarczyło, by poznać finalistów w grupie II. Zarówno Juventur Wałbrzych jak i Rosiek Syców bez większych problemów wygrali swoje mecze. Wałbrzyszanie z awansu cieszyli się w Częstochowie po pokonaniu w piątym secie miejscowego Deli Pola. Tak samo jak i w pierwszym spotkaniu drugiej rundy play-off, tak i o losach trzeciego meczu zadecydował tie-break. I tu górą również byli wałbrzyszanie.

Juventur Wałbrzych – Delic Pol Norwid Częstochowa

Stan rywalizacji play-off: 3:0

W drugiej parze spotkała się druga i trzecia drużyna po rundzie zasadniczej. Lepsi okazali się sycowianie, którzy rywalizację zakończyli przed własną publicznością. Czarni Wirex Rząśnia po dwóch tygodniach odpoczynku (nie rozgrywał pierwszej rundy play-off) przegrał dwa spotkania u siebie i trzecie w Sycowie. Tym samym to sycowianie zmierzą się z Juventurem Wałbrzych w finale grupy.

Rosiek Syców – LKS Czarni Wirex Rząśnia

Stan rywalizacji play-off: 3:0

Play-off w grupie 2. II ligi mężczyzn

LKS Czarni Wirex Rząśnia i Delic Pol Norwid Częstochowa zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce w grupie 2.

Także w grupie 2. dowiedzieliśmy się kto spadnie z II ligi. Akademicy z Politechniki Śląskiej przegrali rywalizację z akademikami z Opola, którzy mają jeszcze szansę pozostać w II lidze. Muszą tylko wygrać spotkania barażowe z Hejnałem Kęty.

Tabela grupy 2. II ligi mężczyzn

Mecze barażowe


Grupa III:

Trefl Gdańsk pewnie wygrał trzy mecze z Legią Warszawa, nie dając sobie zagrozić w żadnym ze spotkań. W trzecim spotkaniu gdańszczanie wygrali nawet do 9, co nie rozbiło legionistów, jednak nie przyczyniło się do ich wygranej chociażby w jednym secie.

Trefl Gdańsk – SKF Legia Warszawa

Stan rywalizacji play-off: 3:0

W drugiej parze toczyła się bardziej zacięta walka. Wilga Garwolin, druga drużyna po rundzie zasadniczej, odpadła z dalszej gry po przegranym, piątym spotkaniu z rewelacją rozgrywek KKS Kozienice. Nie pomogło własne boisko i pełna mobilizacja – w Garwolnie z awansu cieszyli się kozieniczanie.

KKS Kozienice – GTS Wilga Garwolin

Stan rywalizacji play-off: 3:2

Play-off w grupie 3. II ligi mężczyzn

GTS Wilga Garwolin i SKF Legia zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce w grupie 3.

Tabela grupy 3. II ligi mężczyzn

Mecze barażowe


Grupa IV:

Tylko w trzecim spotkaniu rezerwy radomskiego Jadaru stawiły opór będzińskiemu MOS-owi. W pierwszych dwóch spotkaniach w Będzinie bez problemu wygrali miejscowi. W trzecim rozegranym w Radomiu, mimo walki podjętej przez gospodarzy, ponownie lepsi okazali się będzinianie, którzy awansowali do finału grupy.

MKS MOS Bedzin – Jadar II Radom

Stan rywalizacji play-off: 3:0

Czterech spotkań potrzebowali siatkarze WTS Warka, by pokonać Błękitnych Ropczyce. Jedno wygrane spotkanie w Ropczycach dało wareckim zawodnikom przewagę przed meczami u siebie, którą skrupulatnie wykorzystali, zwyciężając dwa razy. W efekcie to oni stoczą bój o wygraną w grupie z będzińskim MOS-em.

WTS Warka – KS Błękitni Ropczyce

Stan rywalizacji play-off: 3:1

Play-off w grupie 4. II ligi mężczyzn

KS Błękitni Ropczyce i Jadar II Radom zajęli odpowiednio 3. i 4. miejsce w grupie 4.

Tabela grupy 4. II ligi mężczyzn

Mecze barażowe


Teraz drużyny czeka trzecia runda play-off, która będzie toczyć się do trzech zwycięstw.

III runda play-off (do trzech zwycięstw):
H. zwycięzca meczu E - zwycięzca meczu F

W poszczególnych grupach finały wyglądają więc następującą:

Grupa 1: GTS Gdańsk – Orzeł Międzyrzecz

Grupa 2: Juventur Wałbrzych – Rosiek Syców

Grupa 3: Trefl Gdańsk – KKS Kozienice

Grupa 4: MKS MOS Będzin – WTS Warka

Pierwsze mecze zostaną rozegrane już 14 kwietnia.

Warto wspomnieć, że awans do I ligi mają zapewnione dwie zwycięskie drużyny (trzecia runda play-off), wyłonione z par:

A. Zwycięzca Grupy 4 – Zwycięzca Grupy 1

B. Zwycięzca Grupy 2 – Zwycięzca Grupy 3

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved