Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Publicystyka > Felietony > Komentarz bez ściemy: Wyrzućmy idiotów z hal

Komentarz bez ściemy: Wyrzućmy idiotów z hal

fot. archiwum

Miało być świątecznie, spokojnie, sentymentalnie. Miało... W Wielką Sobotę – po raz kolejny – okazało się, że na głupotę nie ma lekarstwa. Przed tygodniem pisałem o nieodpowiedzialnym zachowaniu Ł. Kadziewicza. Nie spodziewałem się, że tak szybko „ciąg dalszy nastąpi”.

Mowa oczywiście o Grzegorzu Szymańskim i kibicach (lepszym określeniem jest „ludziach uważających się za kibiców”) Mostostalu. Po ostatnim meczu w Kędzierzynie-Koźlu, atakujący Jastrzębskiego Węgla (i na dodatek – o zgrozo! – reprezentacji Polski) nie wytrzymał prowokacji ze strony fanów i wdał się w wymianę epitetów. Rzucona koszulka w stronę kibiców drużyny przeciwnej dolała oliwy do ognia. W przeciwnym kierunku poleciały butelki i kubki. O mało nie doszło do tragedii.

Jak zwykle „medal” ma dwie strony. Zacznijmy od zawodnika. Sportowiec ma wpisaną w ryzyko zawodowe presję ze strony kibiców. Zwłaszcza tych z przeciwnej strony barykady. Powinien więc panować nad swoimi nerwami. Jaka jest najlepsza reakcja na prowokację? Brak reakcji… Jeżeli panowie Szymański i Kadziewicz o tym zapomnieli, to działacze klubowi oraz szefowie Polskiej Ligi Siatkówki powinni im jak najszybciej przypomnieć. A nic lepiej nie działa na pamięć, jak uszczuplony portfel.

Tak na marginesie, jedynie Tomaso Totolo zachował się jak facet z jajami (w końcu udało mi się wpleść wielkanocny element). – Każdy powinien robić swoje, my trenerzy i zawodnicy powinniśmy skupiać się na grze, a fani na dopingowaniu swojej, i przeszkadzaniu przeciwnej, drużynie – powiedział na konferencji prasowej. Brawa dla Włocha.Czas na drugą stronę – kibiców. Wielu z nich uważa, że kupując bilet mogą wszystko. Mogą wyzywać zawodników od najgorszych, mogą rzucać przedmiotami w swoich rywali, mogą wywieszać transparenty o dowolnej treści. Otóż nie! Wielokrotnie siatkarscy fani chwalili się, że potrafią – w przeciwieństwie do piłkarskich kolegów – dopingować z klasą. Panowie, co robicie? Przecież postępujecie dokładnie tak samo, jak fani futbolu. Chcecie, aby na trybunach siatkarskich hal zapanowała zadyma? Może następnym razem będziecie rzucać krzesełkami? Czy musi dojść do tragedii (jak ostatnio w Grecji), abyście się opamiętali?

I na koniec propozycja skierowana do prawdziwych kibiców polskiej siatkówki. Dajcie wyraz swojemu niezadowoleniu! Nadarza się fantastyczna okazja. Podczas finału Pucharu Polski (w najbliższą niedzielę) wywieście proszę wielki transparent: „Wyrzućmy idiotów z hal”.

I mam na myśli nie tylko idiotów-kibiców, ale również idiotów- zawodników. W ten sposób pokażecie całemu światu, że nie tolerujecie żenujących zachowań, które miały miejsce podczas rywalizacji Jastrzębskiego Węgla z Mostostalem-Azotami Kędzierzyn-Koźle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Felietony, Komentarz bez ściemy

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved