Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > SALPS: Czas rozstrzygnięć

SALPS: Czas rozstrzygnięć

Kwiecień to ostatni miesiąc rozgrywek XIII Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. - Panie już grają play-off i tu mamy największe niespodzianki - mówi Zbigniew Maciejewski, główny organizator rozgrywek. - Odpadły z walki o medale zespoły AZS Politechniki i Poczty Polskiej: drużyny, które w ubiegłym roku zajęły 2. i 3. miejsca.

Bez porażki jest ciągle ZNP, główny faworyt do zwycięstwa. W I lidze męskiej sprawa tytułu mistrza i wicemistrza praktycznie jest już rozstrzygnięta. Pro Kon Stal i Espadon to zdecydowani faworyci w tej klasie. Rewelacja ligi – zespół Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzony przez trenera Leszka Piaseckiego – ma spore szanse na trzecie miejsce – dodaje Zbigniew MaciejewskiNatomiast AZS Akademia Morska już na pewno wraca do II ligi. Drugi spadkowicz zostanie wyłoniony spośród zespołów: Pehamotu, CSV lub Kołbaskowa. Istotne będą bezpośrednie mecze pomiędzy tymi drużynami w ostatnich kolejkach rozgrywek. W najtrudniejszej sytuacji jest jednak beniaminek LZS Kołbaskowo. Z II ligi pewny awans uzyskały: Polmotor Nissan i ENEA. Ciekawe czy Polmotor dotrwa do końca rozgrywek bez porażki? Gwoli przypomnienia powiem, że zespół Polmotoru III ligę w XII edycji wygrał odnosząc same zwycięstwa. Z II ligi, po wycofaniu się z ligi Stanbudu, z degradacją będzie musiał pogodzić się jeden zespół. Najbardziej zagrożona jest grająca od samego początku w SALPS ekipa Megawatu. W III lidze wystartowało w tej edycji aż 15 drużyn, które naprawdę potrafią grać w siatkówkę. Nowatorski system rozgrywek III ligi wyłonił po pierwszej fazie osiem najlepszych ekip, które grają o dwa, premiowane awansem miejsca. Niemal pewny awans wywalczyły już drużyny Realbudu i Pioruna.

O tym, że III liga to całkiem przyzwoity poziom świadczy fakt, że młody zespół UKS Błyskawica, który awansował do półfinału MP młodzików, w lidze SALPS zadowolić się musi dopiero trzecim miejscem.Więcej informacji o szczecińskiej amatorskiej lidze siatkówki można znaleźć na stronie www.salps.home.pl.

źródło: kurier.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved