Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci wygrali sparing z Austrią

Kadeci wygrali sparing z Austrią

Reprezentacja Polski kadetów, przygotowująca się do finałów mistrzostw Europy, pokonała kadrę Austrii po rozegraniu pięciosetowego sparingowego spotkania w wiedeńskiej hali BUDOCENTER.

Polacy rozpoczęli w składzie: Fabian Drzyzga, Przemysław Kasparek, Mateusz Jasiński, Szymon Piórkowski, Maciej Krzywiecki, Łukasz Wiśniewski oraz Paweł Zatorski

Spotkanie rozpoczyna się od prowadzenia strony austriackiej. Pierwszy punkt dla biało-czerwonych zdobywa Przemysław Kasparek (2:1). Na przerwę techniczną kadeci schodzą z dwupunktową stratą 6:8. Po przerwie Polakom udaje się doprowadzić do wyrównania. Przy stanie 8:8 pojedynczym blokiem popisuje się Kasparek, a 10 punkt dla ekipy polskiej chwilę później zdobywa Szymon Piórkowski. W drużynie polskiej coraz lepiej zaczyna funkcjonować blok. Na drugą przerwę techniczną zespół schodzi prowadząc dwoma punktami (14:16). Po zepsutej zagrywce Fabiana Drzyzgi i autowym ataku Mateusza Jasińskiego ponownie jest remis (17:17). Od tego momentu trwa wyrównana walka punkt za punkt. Przy stanie 19:21 czas dla zespołu polskiego. Niestety, Polacy nie kończą ataków, coraz trudniej jest im przebić się przez skutecznie ustawiany blok ekipy austriackiej. Pierwszy set kończy się wygraną Austrii 25:21.

Druga partię Polacy rozpoczynają w składzie: Fabian Drzyzga, Przemysław Kasparek, Michał Paniączyk, Szymon Piórkowski, Maciej Krzywiecki, Łukasz Wiśniewski oraz Paweł Zatorski.

W pierwszych minutach drugiego seta Polacy gładko tracą cztery punkty. Przy stanie 4:1 trener Janaszewski prosi o czas. Na boisku pojawia się Łukasz Polański. Na pierwszej przerwie technicznej na tablicy wyników jest już 5:8 dla Austrii. Po przerwie Polacy seryjnie tracą punkty. 8 punkt dla ekipy polskiej zdobywa Maciek Krzywiecki, 9 Szymon Piórkowski, nadal jednak utrzymuje się wysokie prowadzenie Austriaków. Przy stanie 12:18 kolejny czas dla ekipy polskiej. Polacy powoli odrabiają straty przy stanie 15:19, punkt pojedynczym blokiem zdobywa Piórkowski. Biało-czerwoni grają znacznie lepiej, zaczyna funkcjonować blok, po stronie polskiej jest coraz więcej skutecznych i pewnych ataków. Pod koniec seta Polacy tracą do Austriaków dwa punkty. Niestety kilka prostych błędów sprawia, że partię polscy kadeci przegrywają 21:24.

Trzeciego seta Polacy zaczynają w składzie: Łukasz Wroński, Jan Król, Michał Paniączyk Maciej Krzywiecki, Przemysław Kasparek, Łukasz Wiśniewski oraz libero Paweł Zatorski.

To zdecydowanie najlepsza do tej pory partia w wykonaniu ekipy polskiej. Polacy od samego początku kontrolują grę, bardzo dobrze funkcjonuje blok. Znakomicie w obronie spisuje się również polski libero Paweł Zatorski. Na drugiej przerwie technicznej Polacy prowadzą czterema punktami (14:16). 18 punkt dla ekipy biało-czerwonych zdobywa Krzywiecki. Przy stanie 15:20 asem serwisowym popisuje się Przemysław Kasparek. Dobrze funkcjonuje również polski blok. 25 punkt dla ekipy biało-czerwonych zdobywa Łukasz Wiśniewski.

Czwarty set Polska zaczyna w składzie: Łukasz Wroński, Łukasz Polański, Mateusz Jasiński, Jan Król, Michał Paniączyk oraz libero Paweł Zatorski

Polacy rozpoczynają znakomicie, bo od sześciopunktowego prowadzenia (6:0). W polu zagrywki bryluje Mateusz Jasiński. Na pierwsza przerwę techniczną biało-czerwoni schodzą prowadząc 8:4. W dalszej części partii gra się wyrównuje, jednak nadal Polakom udaje się utrzymać bezpieczną przewagę. Polscy siatkarze grają pewnie, dobrze na parkiecie radzą sobie Jan Król, Mateusz Jasiński i Michał Paniączyk. Na drugiej przerwie technicznej na tablicy wyników jest 16:13 dla Polski. Pod koniec partii Austriakom udaje się doprowadzić do remisu (19:19). Przy stanie 21:19 po bloku Wiśniewskiego, Paniączyka oraz Króla polscy kadeci zdobywają 22 punkt. Set kończy ponownie atak Łukasza Wiśniewskiego.

Piąta partię Polska zaczyna w identycznym składzie co poprzednią: Łukasz Wroński, Łukasz Polański, Mateusz Jasiński, Jan Król, Michał Paniączyk oraz libero Paweł Zatorski.

Przy stanie 2:2 skutecznie atakuje Łukasz Wiśniewski. Od początku partii trwa zacięta walka „punkt za punkt”. Przy zmianie stron Polacy prowadzą 8:7. 11 punkt dla ekipy polskiej z piłki sytuacyjnej zdobywa Łukasz Wroński. Przy stanie 12:10 asem serwisowym popisuje się Michał Paniączyk. Na kolejnej przerwie technicznej Polacy prowadzą 16:12. Chłopcy łapią wiatr w żagle, nie oddając prowadzenia już do końca tego spotkania.

Austria – Polska 2:3

To był typowy mecz sparingowy. Chcieliśmy dać pograć wszystkim chłopakom, sprawdzić różne ustawienia. Jednym z celów było poćwiczenie gry z kontry, wyprowadzenie kontrataku – mówi II trener reprezentacji Maciej Zendel.