Strona Główna > Aktualności > Hector Soto najlepszym sportowcem w Portoryko

Hector Soto najlepszym sportowcem w Portoryko

Przyjmujący reprezentacji Portoryko, Hector Soto został uhonorowany nagrodą dla najlepszego sportowca roku 2006 w swoim kraju. Podczas ostatnich mistrzostw świata w Japonii, Soto został najlepiej punktującym siatkarzem mundialu, a reprezentacja Portoryko zajęła 12 pozycję.

Wyróżnienie otrzymał również prezydent Portorykańskiej Federacji Siatkówki, Carlos Beltran.

Hector Soto został wyróżniony nie tylko za świetną postawę podczas mistrzostw świata w Japonii. W 2006 roku reprezentacja Portoryko wygrała Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów, pokonując w finale Kubę 3:0. Soto zdobył w tym spotkaniu 18 punktów i został uznany MVP turnieju.

Na mundialu w Japonii był najlepiej punktującym siatkarzem turnieju i otrzymał nagrodę w wysokości 75. 000 dolarów, której część przeznaczył do podziału pomiędzy wszystkich zawodników reprezentacji. Hector Soto jest pierwszym w historii Portorykańczykiem, który zdobył tak prestiżowe wyróżnienie.

29 letni „Picky” (jak nazywają go w kraju), był pierwszym reprezentantem Portoryko w włoskiej Serie A. Obecnie jest z kolei pierwszym zawodnikiem swojego kraju, który gra w Japonii, gdzie podpisał kontrakt z klubem Osaka Panhers.

Prezydent Portorykańskiej Federacji Siatkówki, Carlos Beltran został nagrodzony za rozwój i popularyzację siatkówki w kraju i zagranicą.

źródło: SportoweFakty.pl