Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Eugen Bakumovski świętuje w Polsce

Eugen Bakumovski świętuje w Polsce

Długo nie mogłem uspokoić nerwów i emocji - powiedział po sobotnim spotkaniu Eugen Bakumovski. - Tak byliśmy blisko. Nie pokazaliśmy wszystkiego co potrafimy. Jeszcze jednak mamy szansę w piątym meczu.

Niewiele brakowało, żeby w czwartym spotkaniu fazy play off Polskiej Ligi Siatkówki o awans do półfinału doszło do sensacji. Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle miał piłkę meczową, ale ostatecznie tie breaka wygrał Jastrzębski Węgiel 16:14.

Wielkanoc Eugen Bakumovski spędzi z narzeczoną oraz ojcem i siostrą w Polsce. Dziesięć lat gram w siatkówkę, ale tylko u was w te święta mam aż dwa dni wolnego – powiedział. – Nigdzie na coś takiego nie mogłem sobie pozwolić. Nie chcąc tracić czasu na przejazdy zaprosiłem najbliższych do siebie.Ostatnio rodacy Eugena Bakumovskiego z VfB Friedrichshafen byli sprawcami olbrzymiej sensacji – wygrali w Moskwie turniej Final Four Ligi Mistrzów. Siła VfB opiera się na zespołowości, doskonale zorganizowanej grze obronnej, wyszkoleniu indywidualnym – mówi zawodnik Mostostalu-Azotów Kędzierzyna Koźla. – Mocnymi punktami tej drużyny są rozgrywający Simon Tischer oraz atakujący Jochen Schoeps. Obaj doskonale się rozumieją. Tischer jest leworęczny wysoko skacze i świetnie zna swój fach.

Eugen Bakumowski doskonale zna język polski. Nauczyłem się m.in. od Romana Bartuzziego i Krzysztofa Janczaka z którymi grałem w jednym klubie – powiedział. – Moim trenerem był też Zbigniew Jasiukiewicz.

O grze w Mostostalu myślał już wcześniej. Miał oferty z kędzierzyńskiego klubu, którego historię ostatnich lat doskonale zna i wie czym jest siatkówka w tym mieście. Presji jednak nikt na nas nie wywiera – mówi. – Szefowie i kibice wiedzą, że jesteśmy na dorobku. Mamy przede wszystkim dobrze grać.

Eugen Bakumowski urodził się na Ukrainie i przed trzynastu laty wyjechał do Niemiec. Zna dziesięć języków, ostatnio zaczął uczyć japońskiego.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved