Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn: Avia Świdnik chce wzmocnić obronę

I liga mężczyzn: Avia Świdnik chce wzmocnić obronę

Siatkarze Avii Świdnik przygotowują się do spotkań z Płomieniem Sosnowiec (28-29 kwietnia), które zainaugurują drugą rundę play-off w I lidze. Znane są już zarysy polityki świdnickiego klubu na przyszły sezon.

W rozegranym meczu kontrolnym świdniczanie ulegli w Bełchatowie rezerwom Skry 2:3 (24:26, 25:22, 24:26, 25:23, 15:17). W wyjściowej szóstce Avii znaleźli się: Gorzkiewicz, Żurek, Komorowski, Pawłowski, Kowalski, Kaźmierski, Guz (libero). – Dałem pograć wszystkim zawodnikom, którzy pojechali – wyjaśnił trener Sławomir Czarnecki. – Wchodzili jeszcze Węgrzyn, Jarosz, Bogusz, Ogonowski i Rarak. Jeszcze przed meczem umówiliśmy się na pięć setów. Bez względu na wynik poszczególnych partii. Każdą kolejną zaczynaliśmy w innym ustawieniu. Interesowały mnie tzw. podwójne zmiany, czyli za Macieja Gorzkiewicza i Wojciecha Pawłowskiego wchodzili Marcin Ogonowski i Tomasz Bogusz.

Widać było, że nie graliśmy od trzech tygodni. Pojawiły się mankamenty w grze obronnej i ataku. Sparingi to kolejny etap w przygotowaniu do konfrontacji z Płomieniem. W planach jest jeszcze potyczka w Radomiu z Jadarem oraz dwa spotkania z Delectą Chemikiem Bydgoszcz. Być może będzie okazja gry z Treflem Gdańsk, zespołem walczącym o awans do I ligi. Wszystko po to, by jak najlepiej wypaść w play-off. Szanse przejścia Płomienia są na poziomie 15-20 procent, sosnowiczanie to murowany kandydat do awansu.Znane są już zarysy polityki świdnickiego klubu na przyszły sezon. Podczas ostatniego posiedzeniu zarządu klubu dyskutowano o finansach oraz kadrowej wizji drużyny na przyszły sezon. – Przewidzieliśmy premię za awans do PLS, a w przypadku jego braku za poszczególne wygrane mecze w play-off – wyjaśnia Roman Lis, wiceprezes Avii. – Nie planujemy jakichś drastycznych roszad kadrowych. W pierwszym rzędzie chcemy utrzymać obecny skład, może z małymi zmianami. W tej chwili potrzeba nam jedynie wzmocnień na pozycji libero oraz zawodnika przyjmującego z solidnym atakiem.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved