Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Z Centrostalu do kadry

Z Centrostalu do kadry

Cztery zawodniczki Centrostalu/Focus Park Bydgoszcz znalazły się w kręgu zainteresowań nowego trenera kadry Marco Bonitty. O tym, czy przejdą przez wstępne sito eliminacyjne okaże się po Pucharze Polski.

Menadżer reprezentacji Marek Brandt nie chciał wczoraj podać nazwisk bydgoskich zawodniczek. – Analizujemy zapisy wideo ze spotkań ligowych i tworzymy szeroką listę siatkarek, które mogłyby się w kadrze znaleźć. To jednak nie są jeszcze powołania, proszę uzbroić się w cierpliwość, oficjalny komunikat zostanie podany 10 kwietnia. Na razie rozmawiam z dziewczynami sondując ich zainteresowanie grą w kadrze. Nie chciałbym jednak, by zrobiono im krzywdę.

Dziś dowiedzą się o nominacji z prasy, a potem mogą być rozczarowane, jeśli powołania nie będzie. Trener Bonitta przyjeżdża do Polski w połowie miesiąca, będzie oglądał mecze play off, potem uda się do Bielska-Białej na finał Pucharu Polski i tam zapadną pewnie ostateczne decyzje o tym, kto pojedzie na turniej do Szwajcarii. I jeśli któraś z zawodniczek wypadnie słabiej niż dotychczas, to może się w składzie nie znaleźć. Dlatego proszę zrozumieć, że nie chcę komentować żadnych nazwisk.Nieoficjalnie wiadomo, że jedną z zawodniczek Centrostalu, z którą rozmawiał Brandt, jest Dominika Leśniewicz, która w 2003 roku zdobyła pierwszy złoty medal mistrzostw Europy z trenerem Niemczykiem. Potem na zgrupowaniu od dziennikarzy, a nie szkoleniowca dowiedziała się, że w kadrze już nie jest. I mimo dobrej gry w lidze oraz szybkim powrocie na parkiet po urodzeniu córki, konsekwentnie była przez Niemczyka „ignorowana”. Kiedy więc trener również pożegnał się z zespołem pojawiła się szansa na powrót „Domino”.

Na dodatek podczas ostatniego Grand Prix w Bydgoszczy, gdy Bonitta prowadził Włoszki, znalazł moment by się z zawodniczką przywitać. To tylko świadczy o klasie trenera, który przecież zna bydgoszczankę z boiska, a wówczas nie wiedział jeszcze, że zostanie trenerem w Polsce. – Rzeczywiście, miałam telefon od menadżera kadry i podjęłam decyzję, że spróbuję – mówi libero Centrostalu.

Nie wiem, co z tego wyjdzie, jeśli jednak przegram rywalizację na boisku będzie to uczciwe i cieszę się, że otrzymam szansę.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved