Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W Gdańsku polubili tie-breaki

W Gdańsku polubili tie-breaki

Aż trzy z pięciu spotkań półfinałowych w gr. 1 II ligi mężczyzn pomiędzy GTS Gdańsk a Morzem Bałtyk Szczecin zakończyły się w tie-breaku. Rywalizację wygrali gdańszczanie po wczorajszym zwycięstwie 3:2.

Na wielką próbę nerwów wystawili swoich sympatyków siatkarze GTS. W piątym meczu półfinałowym w grupie pierwszej II ligi gdańszczanie przegrywali na własnym parkiecie po pierwszym i trzecim secie, a następnie wyrównywali po partiach granych na przewagi. Także w tie-breaku było tylko dwa punkty różnicy na korzyść miejscowych. Ostatecznie podopieczni Jacka Łapińskiego wygrali z Morzem Rewalskim Szczecin 3:2.

Goście rozpoczęli spotkanie z wielkim animuszem. Pewnie wygrali pierwszego seta do 19. W drugim wygrywali już 16:12 i wtedy spotkało ich nieszczęście. Jedyny rozgrywający w zespole (Michał Gogol pojechał na zgrupowanie kadry) Tomasz Cichosz doznał kontuzji. Na jego miejsce wszedł, kontuzjowany w ostatnim meczu, Paweł Kolec, który musiał przypomnieć sobie jak się gra na tej pozycji z czasów juniorskich. Brak ogrania dał o sobie znać i gdańszczanie to wykorzystali, wygrywając po dramatycznej 5-setowym meczu.

Pierwsze dwa mecze półfinałowe we własnej hali GTS wygrał po tie-breaku. Rywale wyrównali stan rywalizacji w Szczecinie, kiedy to w dwóch meczach oddali tylko jednego seta. Do decydującego starcia doszło w czwartek w Gdańsku, bo nasza drużyna do play off miała drugi numer rozstawienia, gdy rywale grali z „szóstką”. Również w finale zespół Łapińskiego będzie w uprzywilejowanej pozycji. Jego rywalem będzie Orzeł Międzyrzecz, który w rundzie zasadniczej był na czwartym miejscu. Ten zespół pokazał dużą formę dopiero w play-off. Najpierw wyeliminował AZS Zielona Góra 3-0, a następnie odprawił lidera – Olimpię Sulęcin 3-1.

Pierwsze mecze finałowe zaplanowane są na 14 i 15 kwietnia.

GTS Gdańsk – Morze Bałtyk Szczecin 3:2

(19:25, 28:26, 23:25, 26:24, 15:13)

stan rywalizacji play-off: 3:2 dla GTS Gdańsk