Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Świąteczne zwyczaje Doroty Świeniewicz

Świąteczne zwyczaje Doroty Świeniewicz

- Jajka oczywiście w dzieciństwie malowałam - mówi najlepsza siatkarka Europy w 2005 roku Dorota Świeniewicz. - Potem jak zaczęłam grać w siatkówkę, to miałam coraz mniej czasu. Byłam wiecznie w rozjazdach oraz na boisku.

A przed zbliżającą się Wielkanocą po urodzeniu Juliana w ogóle nie miałam głowy do malowanek i pisanek. Sprzed lat zapamiętałam również jednego dyngusa. Gdy wychodziłam z domu, to sąsiedzi wylali mi na głowę garnek wody.

Wiele lat Pani Dorota spędziła we Włoszech. – Tam w ogóle nie wiedzą co to jest śmigus dyngus – powiedziała. – Żadnych zwyczajów świątecznych z tego kraju nie zapamiętałam, oni tam nie przykładają wielkiej wagi do Wielkanocy.Dorota Świeniewicz była w środę na meczu J.W.Construction AZS Politechniki Warszawskiej z BOT Skrą Bełchatów. Kibice podziwiali jej urodę i sylwetkę, która pozostała taka sama jak w czasach najwyższej formy.

W poniedziałek Dorota Świeniewicz rozmawiała z trenerem kadry siatkarek Marco Bonittą. – Zadeklarowałam chęć powrotu do reprezentacji – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy. – Zostałam zaakceptowana. Jak kadra rozpocznie przygotowania, to ja razem z nią. Treningi wznowię w Bielsku-Białej po świętach. Moja gra w Pucharze Polski na pewno jest jeszcze wykluczona. Na razie szukam opiekunki do dziecka. Dużo zależy od tego kto mi pomoże. Nie zostawię maleństwa w szatni z masażystą, żeby go pilnował. Musi to być osoba odpowiednia.

Julian nie daje się we znaki Dorocie Świeniewicz. – Święte dziecko, prawie w ogóle nie płacze – mówi szczęśliwa mamusia. – Pije, je i śpi na okrągło. Oczywiście jednym z pierwszych przedmiotów jaki znalazł w pokoju Juliana była piłka do siatkówki.

Niech zwycięży najlepszy, ten kto najlepiej gra – tego życzy Dorota Świeniewicz polskiej siatkówce z okazji Wielkanocy.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved