Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Przygotowania do ME: Polskie kadetki pokonały zespół Francji

Przygotowania do ME: Polskie kadetki pokonały zespół Francji

Dziś polskie kadetki rozegrały pierwsze spotkanie kontrolne w ramach ostatniego etapu przygotowań do rozgrywanych w przyszłym tygodniu w czeskim Brnie mistrzostw Europy. Nasze reprezentantki pokonały Francuzki 3:1.

Francuskie kadetki przebywają obecnie w Szczyrku, tam też odbyło się dzisiejsze spotkanie. To ostatnia okazja dla trenerów na ewentualne roszady w składzie. Polki spisały się zdecydowanie lepiej niż ich koledzy (kadeci przegrali w tym tygodniu trzy spotkania kontrolne z reprezentantami Niemiec) pokonując po bardzo wyrównanej walce francuskie rówieśniczki.

W pierwszej szóstce wyszły: Joanna Wołosz, Magdalena Wawrzyniak, Maja Tokarska, Sylwia Pelc, Katarzyna Bryda, Patrycja Polak oraz Izabela Śliwa (libero)

Na zmiany weszły: Małgorzata Łoboda, Monika Martałek, Angelika Bulbak, Katarzyna Lisiecka, Tamara Kaliszuk.

Jestem zadowolony z wyniku, jednak gra daje trochę do myślenia. Widać, że dziewczyny są już myślami przy mistrzostwach Europy i potyczce z Niemkami. Stąd brak pełnej koncentracji podczas dzisiejszego spotkania. Widać to było wyraźnie w pierwszym secie, w którym prowadziliśmy 22:16 i musieliśmy stoczyć zażartą walkę na przewagi – powiedział po meczu Andrzej Peć, trener reprezentacji kadetek.

Młode polki zanotowały dziś 45% w przyjęciu i 47% w ataku. – Z takimi statystykami nie da się wyraźnie wygrać spotkania. Wówczas sety rozstrzygają się w końcówkach. Na szczęście dziś my byliśmy górą, jednak nie było to przekonujące zwycięstwo – dodał trener Peć.

Polska – Francja 3:1

(28:26, 25:22, 22:25, 25:23)

Jutro w Szczyrku, o godzinie 16, oba zespoły rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Polki w niedziele rano wyjadą z Sosnowca do Brna na mistrzostwa Europy. Ciekawostką może być fakt, że Polki nie będą podróżowały do Czech same. W drodze z Sosnowca do Brna zabiorą ze sobą mieszkające w Szczyrku Francuzki.

źródło: inf. prasowa, reprezentacja.net