Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polacy wśród faworytów mistrzostw Europy kadetów

Polacy wśród faworytów mistrzostw Europy kadetów

We wtorek, 10 kwietnia, zaczynają się mistrzostwa Europy kadetek w Brnie. Następnego dnia w Krems i Wiedniu swoją rywalizację rozpoczną czołowe europejskie reprezentacje kadetów.

XII turniej finałowy zostanie rozegrany w czterech grupach po trzy zespoły, z których dwa zajmujące najwyższe pozycje po pierwszej rundzie awansują do ćwierćfinałów. Dziesięć zespół żeńskich, które zakwalifikowały się do mistrzostw Europy Under’18 to: Rosja, Włochy, Niemcy, Serbia, Turcja, Francja, Holandia, Estonia, Belgia oraz Polska. Tytułu mistrzowskiego bronią zawodniczki Ukrainy, a stawkę uzupełnia reprezentacja Czech – gospodarza turnieju.

Polki zagrają w grupie B z Niemkami (10.04) i Rosjankami (12.04).Od 11 do 16 kwietnia w Krems i Wiedniu odbędą się mistrzostwa Europy kadetów. Obrońcy tytułu, reprezentacja Polski, oraz gospodarze, zawodnicy Austrii, nie uczestniczyli w eliminacjach. Awans uzyskały Francja, Włochy, Niemcy, Serbia, Holandia, Estonia, Łotwa, Belgia, Rosja oraz Turcja.

Przygotowując się do turnieju finałowego zespoły rozgrywały spotkania towarzyskie z potencjalnymi rywalami do tytułu oraz sprawdzały swoich zawodników nawet w reprezentacjach seniorskich. – Polacy są jedną z najlepszych drużyn tego turnieju – komplementuje naszą reprezentację trener Austrii, Michael Henschke. – Są z pewnością wśród faworytów do tytułu. Dla nas szokiem jest granie w jednej grupie z Francją i Rosją, ale zrobimy wszystko, by awansować do kolejnej rundy.

Podopieczni Karola Janaszewskiego zagrają w grupie A z Łotwą (12.04) oraz Belgią (13.04). W ostatnich dniach nasi kadeci trzykrotnie przegrali z rówieśnikami z Niemiec w Goczałkowicach. – W kontekście mistrzostw Europy, spotkania z Niemcami dały nam bardzo dużo. Do tej pory graliśmy w lidze, w rozgrywkach kadetów czy juniorów. Teraz doszedł stres, presja gry w reprezentacji kraju, wymagający przeciwnik. Wiemy, że musimy jeszcze poprawić kilka elementów, ale wierzę, że odegramy rolę na tych mistrzostwach, podobnie jak Niemcy – podsumował trener Janaszewski.

Trenerzy reprezentacji kadetów Karol Janaszewski i Maciej Zendeł podali 12-osobowy skład, który jutro rano wyjedzie na mistrzostwa Europy rozgrywane w Austrii.

Polskę podczas ME reprezentować będą:

przyjmujący:

Maciej Krzywicki,

Michał Paniączyk,

Mateusz Jasiński,

Mateusz Mika;

atakujący:

Szymon Piórkowski,

Jan Król;

rozgrywający:

Fabian Drzyzga,

Łukasz Wroński;

środkowi:

Łukasz Wiśniewski,

Przemysław Kasparek,

Łukasz Polański;

libero:

Paweł Zatorski.

Zobacz również:

Terminarz mistrzostw Europy kadetek

Terminarz mistrzostw Europy kadetów

źródło: CEV, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved