Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Typowania Jacka Wiśniewskiego i Mariana Kardasa

LSK: Typowania Jacka Wiśniewskiego i Mariana Kardasa

Katarzyna Skorupa, Marta Łukaszewska, Eleonora Dziękiewicz, Milada Spalova, Anna Barańska, Anna Podolec oraz Agata Sawicka - taka jest zdaniem trenera Stali Mielec Jacka Wiśniewskiego najlepsza szóstka fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet.

Marta Łukaszewska była wyróżniającą się zawodniczką w moim zespole w całym sezonie – powiedział Jacek Wiśniewski. – Zdobywała średnio po dwadzieścia punktów w meczu, więc jako atakująca zdała egzamin. Mielczanki w ostatniej chwili awansowały do fazy play off. – Końcówka rundy była dla nas bardzo nerwowa i emocjonująca – powiedział trener Wiśniewski. – Najpierw zagraliśmy dramatyczny mecz z Naftą Piła u siebie, dzień później czekaliśmy na informacje z Białegostoku.

Siatkarki z Mielca treningi wznowią we wtorek. Dziś miały ostatnie zajęcia przed Wielkanocą. – My wcale nie pogodziliśmy się z ósmą lokatą – mówi Jacek Wiśniewski. – Chcemy pokazać, że stać nas na więcej. Oczywiście w I rundzie fazy play off wiemy z jakim spotkamy przeciwnikiem, zespołem mocnym i mającym w składzie wiele świetnych zawodniczek.Porażka 0:3 Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok z Winiarami Kalisz spowodowała, że to właśnie ekipa trenera Mariana Kardasa zagra w barażach z Dialogiem Gwardią Wrocław. – Trzeba było wygrać seta w meczu ze Stalą u siebie i byłoby po kłopocie – mówi Marian Kardas. – Teraz trzeba walczyć o utrzymanie.

Katarzyna Skorupa, Agnieszka Kosmatka, Milada Spalova, Eleonora Dziękiewicz, Anna Barańska, Anna Woźniakowska i Marta Kuehn – to najlepszy skład fazy zasadniczej według Mariana Kardasa. – Anna Woźniakowska ma bardzo dobry sezon – powiedział Marian Kardas. – Gra świetnie zarówno w przyjęciu jak i ataku. W jej postawie jak i pozostałych zawodniczek widać, że Winiary są zespołem zgranym, rozumiejącym się, że drużyna gra ze sobą długo.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved