Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KKS Kozienice zagra w finale gr. 3 II ligi mężczyzn

KKS Kozienice zagra w finale gr. 3 II ligi mężczyzn

Po ciężkim boju ekipa Wilgi Garwolin uległa u siebie drużynie z Kozienic. To był już piąty mecz II rundy play-off, który zakończył się zwycięstwem 3:2 siatkarzy zespołu KKS Kozienice.

Już pierwszy set środowego spotkania pokazał, że gospodarzom nie będzie łatwo odnieść zwycięstwa. Rozpoczęli go przyjezdni i to oni zdobyli pierwszy punkt tego meczu. Dalej set przebiegał bardzo wyrównanie – obie drużyny zdobywały na przemian po jednym, czasami po dwa punkty. W połowie seta Wilga miała dwie dobre serie trzypunktowe serie i wtedy wydawało się, że może uda się przeciwnikowi odskoczyć i dowieźć bezpiecznie przewagę do końca seta. Chociaż Wilga do stanu 23:23 ciągle prowadziła jednym punktem to ostatnie słowo w tej rozgrywce należało do siatkarzy z Kozienic. Set zakończył się wynikiem 24:26.

W drugiej partii obie drużyny punkty zdobywały seriami. Przy wyniku 5:3 dla Wilgi goście zdobyli cztery kolejne punkty wychodząc na minimalne prowadzenie. Odpowiedź siatkarzy z Garwolina była natychmiastowa – podobna seria czterech punktów dla Wilgi. W końcowej fazie tego seta mieliśmy jeszcze dwie serie – cztero- i trzypunktową. To pozwoliło ostatecznie rozstrzygnąć tę partię na korzyść gospodarzy.

Trzeci set rozpoczął się bardzo dobrze dla garwolińskiej drużyny. Zdobyli dwa pierwsze punkty i ciągle utrzymywali niewielką przewagę. W końcówce seta było już nawet 23:18 dla Wilgi. O tym co było dalej, chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Goście zdobyli najpierw trzy a potem pięć kolejnych punktów i rozstrzygnęli przegranego wydawałoby się seta na własną korzyść wygrywając go 26:24.

Po takim ciosie zawodnikom Wilgi ciężko już było się pozbierać. W czwartym secie, na początku nawiązali jeszcze walkę ale wyraźnie widać było, że męczą się coraz bardziej. W połowie seta goście zadali decydujący cios – zdobyli jedenaście punktów oddając zaledwie dwa. Uzyskali w ten sposób 10 punktową przewagę (21:11), której nie mogli już roztrwonić. Set zakończył się wynikiem 25:16 dla Kozienic.

Wilga Garwolin – KKS Kozienice 1:3

(24:26, 25:21, 24:26, 16:25)

stan rywalizacji play-off: 3:2 dla KKS Kozienice

Awans: KKS Kozienice