Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Montreux Volley Masters: Skład Polek na 10-go kwietnia

Montreux Volley Masters: Skład Polek na 10-go kwietnia

W najbliższy czwartek mija oficjalny termin podawania składów poszczególnych reprezentacji na siatkarski turniej w Montreux. Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał zgodę na przedłużanie tego zobowiązania do dnia 10 kiwietnia.

Zarząd PZPS wystąpił z taką prośbą, ze względu na osobę nowego trenera reprezentacji Polski, Marco Bonittę, który potrzebuję więcej czasu na podjęcie personalnych decyzji. Bonitta ma prawo zgłosić 22-osobową kadrę. Turniej odbędzie się w dniach 5 – 10.06.07.

Marco Bonitta był w Warszawie w poniedziałek, dzisiaj odleciał do Włoch. Spotkał się ze sztabem szkoleniowym PZPS, swoimi współpracownikami oraz niektórymi kandydatkami do gry w kadrze. Nowy trener był bardzo zbudowany postępami rehabilitacji Izabeli Bełcik oraz ogromnym zaangażowaniem tej zawodniczki w procem odnowy. Jest szansa, że nasza rozgrywająca w czerwcu będzie gotowa do grania.Mocno go ucieszyła informacha dotycząca Doroty Świeniewicz. Jak stwierdzili lekarze, najlepsza siatkarka Europy 2005 roku, po urodzenia dziecka może wznowić treningi. Prawdopodobnie tak się stanie we wtorek. Na razie zawodniczka ta razem z rodziną wyjeżdża na święta do Bielska Białej. Niewykluczone, że zobaczymy ją w fazie play off w barwach tego zespołu.

Przed odlotem do Montreux planowane jest krótkie zgrupowanie w Szczyrku. Nie wszystkie zawodniczki będą mogły tam się stawić ze względu na grę w play off.

20-22 kwietnia w Bielsku-Białej rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Polski siatkarek. Marco Bonitta będzie oglądać rywalizację czołowych naszych drużyn. Spotka się też z trenerami i prezesami klubów Ligi Siatkówki Kobiet. Zostaną omówione sprawy współpracy i m.in. systemu jednolitego szkolenia.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved