Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci przegrali z Niemcami po raz drugi

Kadeci przegrali z Niemcami po raz drugi

Reprezentacja Polski kadetów, przygotowująca się do finałów mistrzostw Europy, uległa drużynie Niemiec 0:3 w drugim meczu kontrolnym rozgrywanym w Suszcu k. Pszczyny.

Dziś jesteśmy bardziej zadowoleni z gry oraz postawy naszej drużyny. Oczywiście założenia przedmeczowe były takie, by zwyciężyć i to się nie udało, jednak chłopcy zagrali dużo lepiej, co znalazło swoje odzwierciedlenie w statystykach. Mieliśmy takie samo przyjęcie, jak Niemcy, tyle samo bloków, przegraliśmy jedynie o 10% w ataku i wydaje się, że to właśnie zadecydowało o dzisiejszej porażce. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym przy remisie po 23 Niemcy zdobyli dwa decydujące punkty. Być może, gdybyśmy my go wygrali wynik spotkania mógł być zgoła inny. Mam nadzieję, że wykorzystamy ostatnią okazję do rewanżu i juro zejdziemy z boiska jako zwycięzcy – powiedział po meczu trener kadry, Karol Janaszewski.

Jutro (5 kwietnia), w Goczałkowicach, kadeci zagrają ostatni mecz z kadrą Niemiec. Początek spotkania o godz. 19:00.

Polska – Niemcy 0:3 (23:25, 17:25, 21:25)

Polska: Drzyzga, Krzywiecki (kapitan), Wiśniewski, Paniączyk, Kasparek, Piórkowski oraz Zatorski (libero). Na zmiany wchodzili: Mika, Jasiński, Polański

Dodatkowo rozegrany został set czwarty, który zakończył się zwycięstwem Niemiec 26:24. Reprezentacja Polski zagrała w tym secie w składzie: Jasiński, Mika, Wroński, Polański, Strzeżek i Kasparek oraz Zatorski (libero).

Statystyki zespołowe:

POLSKA:

Przyjęcie zagrywki: 67% (perfekt 56%)

Atak: 42% 36 pkt zdobytych, 12 pkt (błędy w ataku), 7 pkt atak w blok.

Blok: 7 pkt zdobytych.

Zagrywka: 3 pkt i 7 błędów.

NIEMCY:

Przyjęcie zagrywki: 64% (perfekt 53%).

Atak: 52% – 44 pkt zdobyte w ataku, 5 pkt – błędy w ataku i 7 pkt straconych w bloku.

Blok: 7 pkt

źródło: inf. prasowa, reprezentacja.net