Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Kurek w kadrze Raula Lozano

Bartosz Kurek w kadrze Raula Lozano

19-letni Bartosz Kurek znalazł się w reprezentacji Polski na tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. - To jest dla mnie ogromne wyróżnienie, nawet nie wiem, czym sobie na nie zasłużyłem - mówi skromnie Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek który w ostatnich meczach ligowych jest wyróżniającym się zawodnikiem Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle. – Nie mogę się już doczekać wyjazdu na reprezentację – przyznaje młody siatkarz, który trenował z reprezentacją Raula Lozano już w ubiegłym roku. Niestety, do kadry nie zostali powołani pozostali dwaj kędzierzynianie, którzy znajdowali się w szerokiej kadrze: Marcel Gromadowski i grający ostatnio coraz lepiej Jakub Jarosz.

Nim jednak Kurek wyjedzie na zgrupowanie kadry, czekają go mecze play-off w PLS i matura. – W play-off remisujemy z Jastrzębskim Węglem. Faworytem nie jesteśmy, mimo że gramy u siebie dwa najbliższe mecze. Jastrzębie po pierwszym, gładko wygranym meczu w drugim nas zlekceważyło, my zagraliśmy bardzo dobrze i była niespodzianka – tłumaczy Kurek, który został wybrany na najlepszego zawodnika drugiego spotkania. W tym roku młody siatkarz przystępuje do matury. – W tygodniu staram się myśleć i o szkole, i o siatkówce. Trener Andrzej Kubacki stara się, bym nadrobił jakoś nieobecności na porannych treningach. W weekendy myślę już tylko o siatkówce i Mostostalu – twierdzi 19-letni Bartosz, który ma jeszcze ważny kontrakt z kędzierzyńskim klubem na kolejny sezon. – Nie zastanawiam się, co będzie dalej. Teraz jestem tu, mam ważny kontrakt, chcę grać jak najlepiej i wygrywać. Woda sodowa nie uderzyła mi jeszcze do głowy – zastrzega się.Autor tekstu: Arkadiusz Kuglarz (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved