Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Najlepsi zawodnicy roku 2006 w Europie

Najlepsi zawodnicy roku 2006 w Europie

Podczas tego weekendu, przy okazji turnieju finałowego Ligii Mistrzów, który był rozgrywany w Moskwie, Europejska Federacja Siatkówki wyłoniła najlepszych siatkarzy oraz siatkarzy plażowych roku 2006.

Nagrody indywidualne przyznano:

Najlepszy zawodnik 2006 : Matey Kaziyski (Bułgaria)22 letni zawodnik rozpoczął swoja karierę w 1995 roku. Gdy miał 11 lat dołączył do VC Skania Sofia. W 2003 roku wygrał swój pierwszy duży tytuł z reprezentacją Bułgarii zostali Mistrzami Juniorów Półwyspu Bałkańskiego. Rok później opuścił Bałkany i wkroczył na ogólnoświatowe areny, gdzie został zauważony jako wybitny zawodnik. Podczas Ligi Światowej we Włoszech został nominowany w kategorii najlepiej zagrywającego, kolejne nominacje i tytuły jakie otrzymał to najlepiej atakujący i zagrywający. Podczas Mistrzostw Świata 2006, w których Bułgaria zakończyła rywalizację na trzecim miejscu Matey był piątym najlepiej punktującym zawodnikiem. Rosyjski klub Dinamo Moskwa, którego szeregi zasilają najlepsi zawodnicy na świecie jest obecnie klubem Kaziyskiego. Razem z kolegami z klubu Matey świętował sukcesy zarówno w lidze rosyjskiej jak i na arenach międzynarodowych. W tym sezonie został najbardziej wartościowym zawodnikiem Pucharu Rosji oraz zajął trzecie miejsce w Europejskiej Lidze Mistrzów 2006/2007.

Najlepsza zawodniczka 2006: Lioubov Sokolova (Rosja)

29 letnia zawodniczka ma w swojej karierze wiele tytułów i ważnych momentów. Ostatnio wywalczony podczas Mistrzostwa Świata złoty medal, po dwukrotnym już zdobyciu tytułu Mistrzyń Europy w 1999 oraz 2001 roku. Wszystkie europejskie kluby do których dołączyła Lioubova Sokolova zdobywały mistrzostwo ligi i kraju. W 2001 mistrzostwo ligi tureckiej i Puchar Kraju, 2004 tytuł Mistrzyń Włoch, 2005 kolejny tytuł Mistrzyń Włoch, 2006 zwycięstwo w lidze hiszpańskiej. W lutym 2007 roku zdobycie Pucharu Kraju oraz zwycięstwo w Europejskiej Lidzie Mistrzyń oraz nominacja na MVP tego turnieju. To tylko kilka z niesamowitych osiągnięć tej zawodniczki. Obok kilku nominacji na najlepiej zagrywająca i przyjmującą została wybrana MVP aż sześć razy w ciągu trzech lat, została tym nagrodzona za swoje niesamowite umiejętności.

Najlepszy plażowy zawodnik 2006: Christoph Dieckmann (Niemcy)

31 letni Niemiec zaczął swoją przygodę z siatkówka plażową w latach 90 przy boku swojego brata bliźniaka Markusa. Później dołączył do Andreasa Scheuerpfluga po to, by stać się parą najbardziej utytułowanych europejskich siatkarzy plażowych od 2002 do 2005 roku. Od 1998 do 2006 Christoph wygrał Mistrzostwo Niemiec trzy razy i stal się vice mistrzem cztery razy. Jego kariera międzynarodowa ukoronowana została przez cztery tytuły Mistrza Świata, trzy Europy i ogromną ilość medali srebrnych i brązowych. 2006 rok był najlepszym rokiem w jego karierze, wywalczył Mistrzostwo Europy i razem ze swoim partnerem Juliusem Brinkiem zostali sklasyfikowani w rankingu CEV pośród najlepszych.

Najlepsza plażowa zawodniczka 2006: Natalia Uryadova (Rosja)

Urodzona 17 marca 1977 roku w Kaliningradzie zaczynała jako siatkarka halowa w szkole sportowej w swoim rodzinnym mieście. Jej kariera zaczęła nabierać tempa w 1995 roku przy boku Galiny Lysikova, kiedy duet ten zdobył vice mistrzostwo Rosji. Od 2002 roku zdobywa tytuł mistrzyni kraju cały czas, co automatycznie wywindowało jej międzynarodową karierę, której ukoronowaniem było zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w 2006 roku.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved