Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Liga Mistrzów dla zdobywcy Pucharu Polski

Liga Mistrzów dla zdobywcy Pucharu Polski

Zdobywca Pucharu Polski zapewni sobie udział w Lidze Mistrzów - to jedna z nagród jakie czekają na triumfatora tych rozgrywek 13-15 kwietnia w Kielcach.

Dobrze się stało, że turniej rozegrany zostanie na neutralnym terenie – powiedział główny komisarz PLS Cezary Matusiak. – W ostatnich latach zespoły, które były gospodarzami przegrywały u siebie. Tak było m.in. w Bełchatowie, gdzie zwyciężyła KP Polska Energia Sosnowiec i Olsztynie (Skra Bełchatów). W poprzedniej edycji – grudzień 2005, Warszawa – również triumfowali bełchatowianie. Staną oni przed szansą zdobycia po raz trzeci z rzędu Pucharu Polski.

Turniej zapowiada się bardzo interesująco – mówi Cezary Matusiak. – Formuła z udziałem ośmiu drużyn gwarantuje wysoki poziom gry. Być może będą niespodzianki, które jak każdy kibic bardzo lubię. Moim faworytem jest BOT Skra. Mecze o Puchar Polski sędziować będzie czołówka polskich arbitrów.Turniej o Puchar Polski wraca do Kielc po 22 latach. Poprzedni odbył się w 1985 roku. Wówczas po raz pierwszy po to trofeum sięgnął Płomień Sosnowiec, który miał w swoim dorobku nie tylko tytuły mistrza kraju, ale również Puchar Europy. W Kielcach swój pierwszy sukces w roli trenera odniósł Waldemar Wspaniały. Następnie jeszcze zdobędzie PP ze Stilonem Gorzów i Mostostalem-Azotami Kędzierzynem Koźle. Asem Płomienia był Marian Kardas, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Wielkim faworytem była wówczas Stal Stocznia Szczecin. Zawody obfitowały w wielkie niespodzianki i zespół ten zajął czwarte miejsce, ustępując jeszcze Resursie Łódź i Beskidowi Andrychów. Poza Marianem Kardasem w Płomieniu grał jeszcze m.in. Dariusz Stanicki.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved